مانی رسانه ManiMedia

۵۲ مهاجر با شکستاندن مرز وارد اسپانیا شدند

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-۵۲ مهاجر سوار بر یک موتر، تلاش کردند که مانع مرزی میان اسپانیا و مراکش را از بین ببرند و وارد قلمرو اتحادیه اروپا شوند.

مهاجر نیوز افزود:شهرهای خودمختار سِئوتا و ملیلیه که متعلق به اسپانیا می‌باشند، مرز مشترک خشکه با مراکش دارند.یک واسطه نقلیه مینی بوس که ۵۲ مهاجر را حمل می‌‎کرد با سرعت بالا تلاش کرد با مانع مرزی میان مراکش و اسپانیا برخورد کند و پس از آن وارد قلمرو اتحادیه اروپا گردد. یک سخنگوی وزارت داخله در سِئوتا به رسانه ها گفت که این موتر به ساعت سه بجه صبح روز دوشنبه هنگام تصادم، درب فلزی را شکستانده است.

مهاجرین سوار بر این موتر، همه شهروندان کشورهای افریقایی بوده اند. این گروه متشکل از ۳۴ مرد، ۱۶ زن و دو کودک بوده اند. چهار مهاجر به گونه سطحی در این رخداد زخم برداشته اند.یک مقام اسپانیایی به شرط فاش نشدن هویتش گفته است که راننده این موتر یک شهروند مراکشی بود در بازداشت پولیس به سر می‌برد.هرچند پیش از این هم رخدادهای این چنینی صورت گرفته است، اما سخنگوی وزارت داخله این تعداد را بالاترین ارقام در نوع خود می‌داند.

تلاش های گذشته پناهجویان

پناهجویان و مهاجرین در قلمرو مراکش انتظار می‌کشند تا فرصت مناسب برای عبور از حصار شش متری در مرز را به دست آورند. این مرز سِئوتا را از مراکش جدا می‌سازد. پیش از این در اوایل ماه سپتمبر سال روان، بیش از ۱۵۰ نفر با یورش بردن به مرز توانستند که وارد قلمرو اسپانیا شوند.یک سخنگوی وزارت داخله گفته است که سرپناه مؤقتی برای این افراد فراهم می‌شود تا درخواست پناهندگی شان در آنجا مورد ارزیابی قرار بگیرد.