مانی رسانه ManiMedia

یک «مقام ارشد اطلاعاتی» اسرائیل:سپاه پاسداران عامل حمله اخیر به نفتکش‌ها

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه-  به گفته کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور در ارزیابی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که «عامل حمله به دو کشتی در دریای عمان، سپاه پاسداران بوده است».

کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل شامگاه شنبه، ۲۵ خرداد، به نقل از یک «مقام ارشد اطلاعاتی» گزارش داد که روند برآورد و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی اسرائیل درباره این حملات از همان زمان وقوع آنها در روز پنج‌شنبه آغاز شد و این نهادها به این نتیجه رسیدند که سپاه پاسداران این دو حمله را با استفاده از مین‌های دریایی و همچنین اژدر انجام داده است.

رادیو فردا افزود: بدین ترتیب، اسرائیل در کنار آمریکا و بریتانیا قرار گرفته است که پیش‌تر ایران را عامل حملات به دو کشتی دانسته‌اند.

شبکه تلویزیون دولتی «کان» اسرائیل دو هفته پیش خبر داده بود که سازمان موساد «مستندات» دست داشتن ایران در حمله ماه گذشته به چهار نفتکش در نزدیکی بندر فجیره امارات را به شریکان اطلاعاتی‌اش داده است تا به سازمان ملل ارائه شود.

عربستان، امارات و نروژ که نفتکش‌های‌شان در حملات ماه گذشته آسیب دید، به دریافت «مستندات دخالت ایران» از اسرائیل اشاره‌ای نکردند.