مانی رسانه ManiMedia

یک شهروند بهایی با آزادی زودهنگام غافلگیر شد

مانی رسانه-نگین قدمیان ،شهروند بهایی آزاد شد.

به گزارش  سرویس حقوق بشر مانی رسانه- نگین قدمیان، شهروند بهایی که پیشتر در تاریخ ۲۰ خردادماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد، امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه طی یک تماس تلفنی از واحد اجرای احکام دادسرای اوین، از آزادی زودهنگام خود مطلع شد. این شهروند بهایی از آذرماه سال ۹۶ برای تحمل دوران محکومیت ۵ ساله خود در بند زنان این زندان به سر می‌برد.

خانم قدمیان پیشتر در تاریخ ۲۰ خردادماه ۹۹ از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

نگین قدمیان در تاریخ ۳ خرداد سال ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.وی در اسفندماه ۹۱ همراه ۸ تن از شهروندان بهایی به اتهاماتی از جمله همکاری در دانشگاه مجازی بهاییان بصورت غیابی و بدون احضار به دادگاه توسط قاضی مقیسه به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.خانم قدمیان در تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۶ و هنگام سفر در فرودگاه بازداشت و دو روز بعد جهت گذراندن دوران محکومیت ۵ ساله خود به بند زندان اوین منتقل شد.

در آبان‌ماه سال ۹۷ با وجود عفونت در لثه و درد شدید در ناحیه فک و دندان و همچنین علیرغم صدور مجوز اعزام این زندانی از سوی دادیار زندان به مراکز درمانی تخصصی، رئیس بهداری با اعزام وی  مخالفت کرد.

وی در تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۷ طی  نامه ای سرگشاده از محرومیت‌ها و خاطرات تلخی که از ۱۸ سالگی به ‌عنوان یک شهروند بهایی با آن مواجه شده نوشت.

نگین قدمیان متولد ۱۱ مرداد ماه سال ۱۳۶۲ است.