مانی رسانه ManiMedia

کنفدراسیون فوتبال آسیا بطور رسمی امارات را میزبان بازی های نمایندگان ایران اعلام کرد

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیهای اعلام کرد که دو مسابقه‌ “استقلال” و “شهر خودرو” در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نگرانی‌های امنیتی در کشوری بی‌طرف برگزار خواهد شد.

قرار بود در این مرحله، “شهر خودرو” میزبان “الرفاع” بحرین باشد و استقلال روز سهشنبه به مصاف الکویت برود. اما هر دو بازی لیگ قهرمانان آسیا پس از صدور هشدارهایی در مورد سفر به ایران به تعویق افتاد.

طبق بیانیه‌ کنفدراسیون فوتبال آسیا، بازی استقلال” با “الکویت” و “شهر خودرو” با “الرفاع” بحرین شنبه آینده (۲۵ ژانویه / ۵ بهمن) به میزبانی امارات برگزار میشود. دبی میزبان آبیپوشان مقابل الکویت و الشارجه میزبان “شهر خودرو” مقابل الرفاع بحرین خواهد بود.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد، این اقدام [تصمیم به تغییر میزبانی بازی‌ها] پس از آن اتفاق می‌افتد که ایران در بحبوجه‌ تنشی که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا پیش آمد، “به اشتباه” به هواپیمای مسافربری اوکراینی شلیک کرد. در این سانحه ۱۷۶ سرنشین هواپیما جان باختند.

این در حالی است که خبرگزاری فارس، به نقل از نشریه “البلاد” بحرین می‌نویسد: «به نقل از یک منبع آگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا، دلیل محرومیت باشگاههای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، اعتراض شرکتهای هواپیمایی و کمیته داوران این کنفدراسیون نیست.» طبق گزارش این خبرگزاری، این تصمیم را “کمیته امنیت و سلامت کنفدراسیون گرفته است و هیچ ربطی به اعتراض شرکتهای هواپیمایی و کمیته داوران ندارد”.