مانی رسانه ManiMedia

چندین پایگاه نظامی ایران و حزب الله در سوریه توسط اسرائیل منهدم شد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه-دولت سوریه می‌گوید که ارتش اسرائیل با موشک به پاره‌ای مواضع نظامی در استان حما حمله کرده و خساراتی به بار آورده است. گفته می‌شود که هدف حمله اسرائیل پایگاه‌های متعلق به ایران و حزب‌الله بوده است.

سوریه می‌گوید که اسرائیل با حمله به پایگاهی نظامی در شرق حما موجب تخریب چند عمارت شده و سه سرباز را زخمی کرده است. به گفته فعالان سیاسی در منطقه حما هدف حمله درهم کوبیدن “مواضع ایران و متحد آن حزب‌الله” بوده است.به گزارش خبرگزاری سوریه این حمله نیمه‌شب شنبه (۱۳ آوریل) روی داده است.بنا به گزارش هواپیماهای نظامی اسرائیل از فراسوی فضای لبنان چند موشک به مواضعی نظامی در شهر میصف در استان حما پرتاب کرده‌اند، که شماری از آنها را پدافند هوایی سوریه نابود کرده است.

در دوران اخیر اسرائیل بارها به مواضع نیروهای ایرانی حامی بشار اسد در سوریه حمله کرده است، که آخرین بار آن در ماه مارس بود که اسرائیل به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران در شمال شهر حلب حمله کرد.اسرائیل که معمولا درباره عملیات خود در سوریه سکوت می‌کرد، این بار آشکارا از حمله به مواضع ایران در سوریه دفاع کرد.اسرائیل جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که قصد دارد حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند که باعث تقویت حزب‌الله لبنان می‌شود و امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند.اسرائیل گفته که به ایران اجازه نمی‌دهد در نزدیکی مرزهای آن پایگاه داشته باشد.

دویچه وله**