مانی رسانه ManiMedia

چرا باید قبل از صبحانه آب گرم نوشید

مانی رسانه-حتماً شنیده‌اید که پزشکان توصیه می‌کنند در طی روز باید حداقل ۷-۸ لیوان آب بنوشید. اما آب سرد به اندازه خوردن آب جوش قبل از صبحانه آیا می‌تواند روی سلامت بدن تاثیرگذار باشد.

به گزارش سرویس سلامت مانی رسانه-یکی از فواید خوردن آب گرم صبح زود ایجاد بخار است. استنشاق این بخار ملایم زمان صبح می‌تواند به شل شدن سنوس‌های مسدودشده کمک کند. حتی یک تسکین طبیعی برای سردرد‌های طبیعی است. از آنجا که در سراسر گردن و نیم تنه فوقانی، مخاط وجود دارد، نوشیدن آب گرم می‌تواند به گرم کردن این ناحیه کمک کند. همچنین گلودرد صبح ناشی از مخاط را درمان می‌کند.

نوشیدن آب گرم می‌تواند دستگاه گوارش را تسکین دهد و آن را فعال کند. این آب روان کننده و تقویت کننده روده‌هاست. به دلیل اینکه معده خالیست، آب فوراً به سمت روده حرکت می‌کند؛ بنابراین می‌تواند به تمیز کردن روده از باکتری‌های مضر کمک کند.
اگر غذایی را که در شب خورده‌اید روی معده مانده باشد، آب آن را در خود حل می‌کند. سپس به هضم آن و دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند.
یکی دیگر از مزیت‌های خوردن آب گرم ناشتا در طب سنتی تسکین سیستم عصبی است. نوشیدن آب گرم در زمان صبح بدن را روغن کاری می‌کند. هنگامی که سیستم عصبی برای واکنش‌های سالم و کنترل شده آماده می‌شود، شما درد کمتری را احساس می‌کند. این خاصیت برای تمام طول روز است.
افرادی که دچار درد‌های آرتروز هستند می‌توانند برای تسکین درد از آب گرم استفاده کنند. همچنین اگر آرتریت یا کمر درد دارید بهتر است در زمان صبح آب گرم بخورید.
نوشیدن آب گرم در زمان صبح به روده‌ها کمک می‌کند تا سریع‌تر منقبض شوند. با این کار، مواد زائد قدیمی که پیش‌تر در روده گرفتار شده‌اند، راه عبور پیدا می‌کنند. خوردن آب گرم در صبح زود به طور مرتب به شما کمک می‌کند یبوست را برای همیشه درمان کنید.
یکی از فواید خوردن آب جوش قبل از صبحانه آبرسانی بدن است. توصیه پزشکان اینست که یک فرد بالغ باید روزانه ۸ لیوان آب بنوشد. شما می‌توانید در زمان ناشتا، ۲ لیوان را با فاصله بنوشید. با این کار بدن هیدراتاسیون می‌شود. در نتیجه قدرت کافی برای انجام کار‌های روزانه را پیدا می‌کند.
یکی دیگر از فواید خوردن آب گرم ناشتا در طب سنتی کمک به لاغری است. اگر در زمان صبح آب گرم بخورید، سیستم کنترل دمای بدن افزایش می‌دهد. اما بدن می‌تواند دمای گرم آب را جبران کند. پس دمای بدن را کاش می‌دهد و در مقابل متابولسیم را بالا می‌برد.