مانی رسانه ManiMedia

پی رو شکایت طلبه ای؛ حکم جلب مهناز افشار صادر شد

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه- دادیار شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب بابل از دادسرای تهران خواسته است که مهناز افشار را احضار و در صورت عدم حضور جلب کند. در نامه مربوط به درخواست نیابت قضایی مذکور ، “تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب” به عنوان اتهامات مهناز افشار ذکر شده است.

هرانا افزود: باشگاه خبرنگاران جوان امروز چهارشنبه در خبری از صدور حکم جلب برای مهناز افشار، بازیگر ایرانی خبر داد.در این گزارش آمده است که حکم جلب به دنبال شکایت غفار دریاباری، طلبه‌ای جوان در مازندران، از خانم افشار صادر شده است.این طلبه به خاطر بازنشر یک توییت توسط مهناز افشار، از وی شکایت کرده و عمل این بازیگر سینما را از عوامل تحریک به قتل روحانی همدانی دانسته و ادعا کرده بود که از عکس او در شبکه اجتماعی توییتر سوء استفاده شده و او هیچ گفته‌ای درباره حشدالشعبی و صیغه زنان ندارد.

 پیشتر نیز در ارتباط با این موضوع جواد جاویدنیا، معاون دادستان کشور، از پیگیری قضایی بازنشر یک توییت در فضای مجازی توسط مهناز افشار و تشکیل پرونده جهت تحقیق درباره ارتباط این بازنشر و قتل این روحانی در همدان خبر داد.در جریان قتل یک روحانی در همدان، روز گذشته فرمانده نیروی انتظامی این استان از دستگیری ۳۲ نفر از افرادی که در صفحه شخصی “بهروز حاجیلو” پیام گذاشته بودند، خبر داد و گفت که هیچ کدام از این افراد به این فرد مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند. همچنین تعدادی از این افراد در مشهد، شیراز و دیگر شهرها بودند. بهروز حاجیلو متهم به قتل این روحانی است که صبح روز یکشنبه هفته جاری در محاصره پلیس کشته شد.