مانی رسانه ManiMedia

پنج نفر از مظنونین قتل مسعود مولوی دستگیر شدند

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه-در استانبول مرد جوانی به نام عبدالوهاب ک. به اتهام قتل مسعود مولوی مدیر کانال “جعبه سیاه” بوده، دستگیر شد. چهار تن دیگر به اتهام کمک به او روانه زندان شدند.

روز پنجشنبه، هفتم آذر (۲۸ نوامبر) خبرگزاری‌های ترکیه خبر دستگیری پنج نفر در رابطه با قتل یک شهروند ایرانی به نام مسعود مولوی را منتشر کردند.خبرگزاری اخلاص ترکیه (IHA) نوشت که ضارب فردی به نام عبدالوهاب ک. است که در محله آرناووت استانبول دستگیر شده است.

بر اساس ویدیویی که این خبرگزاری از دستگیری متهم منتشر کرده است، سن او باید زیر ۳۰ سال باشد.پلیس ترکیه به همراه سازمان اطلاعات این کشور (میت) چهار تن دیگر را نیز به اتهام تهیه اسلحه و کمک به ضارب احتمالی برای انجام قتل بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری اخلاص، یکی از آنها در شهر مرسین، واقع در جنوب ترکیه، دستگیر شده است.براساس شواهد موجود، مسعود مولوی مدیر کانال تلگرامی “جعبه سیاه” بوده که به گفته پلیس ترکیه، در روز ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) در منطقه شیشلی استانبول با شلیک ۱۱ گلوله به قتل رسیده است.

کانال “جعبه سیاه” اخبار افشاگرانه‌ای از دست‌ داشتن برخی از اهالی بیت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و همچنین فعالیت‌های مخفی اقتصادی سپاه پاسداران، فسادهای دولتی، قضایی و سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کرد.این کانال تا روزی که مولوی به قتل رسید اخبار منتشر می‌کرد اما پس از آن غیرفعال شده است.

به گزارش مانی رسانه- ترکیه کشور امن برای فعالین عقیدتی و سیاسی علیه رژیم ایران نبوده است و طبق خبرهای بدست آمده این ترور همانند ترور سعید کریمیان توسط عوامل جمهوری اسلامی صورت گرفته است که متاسفانه ترکیه هیچ فشار بین المللی بر ایران اعمال نمی کند!