مانی رسانه ManiMedia

پنجمین روز عفرین

مانی رسانه- آمار رسمی کشته‌شدگان حمله ترکیه به عفرین در شمال سوریه حکایت از ۲۶۰ کشته دارد. وزیر امور خارجه ترکیه گفته حملات را گسترش خواهند داد. شهروندان آمریکایی، بریتانیایی و آلمانی نیز در عفرین علیه ارتش ترکیه می‌جنگند.

 

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- مولود چاوش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفته است این کشور قصد گسترش نبرد با کردها در عفرین، شمال غربی سوریه را دارد. به گفته او فعلا هدف اولیه شهر عفرین است اما هدف بعدی شهر منبیج و کرانه‌های شرقی رود فرات خواهد بود.

وزیر خارجه ترکیه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فرانسوی فرانس ۲۴ تاکید کرده که خطر از شهر منبیج نیروهای ارتش ترکیه را تهدید می‌کند و نیروهای ی‌پ‌گ (یگان‌های مدافع خلق) از این شهر و نیز مناطق شرقی فرات به نیروهای ترکیه حمله کرده‌اند.

حمله ارتش ترکیه به سوریه نگرانی‌هایی را در سطح بین‌المللی به وجود آورده است. برای آمریکا نیز این عملیات که ترکیه نام “شاخه زیتون” بر آن گذاشته بسیار حساس است چرا که یگان‌های مدافع خلق که هم‌اکنون مورد حمله ترکیه قرار گرفته‌اند متحد آمریکا در نبرد با داعش بوده‌اند و ایالات متحده علیرغم مخالفت ترکیه به آنها تسلیحات نظامی داده است.

چاوش اوغلو در پاسخ به این پرسش که آیا این عملیات می‌تواند با مخالفت آمریکا روبرو شود، گفته: «من نباید موافقت کسی را جلب کنم. وظیفه ما این است که هر تهدیدی علیه ترکیه را خنثی کنیم.»