مانی رسانه ManiMedia

پناهندگان اخراج شده از آلمان مجددا به این کشور بازگشته اند

به گزارش سرویس پناهجویان مانی رسانه-گزارش ها می رساند که هزاران پناهجوی اخراج شده از آلمان برای چندمین بار به این کشور برگشته اند. این افراد که ممنوعیت ورود به خاک آلمان را دارند، معمولا چند ماهی در زندان گذرانده و یا اصلا بازداشت نشده اند.

دویچه وله دری افزود:روزنامه “ولت ام زونتاگ” گزارش داده که هزاران پناهجو که در آلمان درخواست پناهندگی شان رد شده و از این کشور اخراج شده بودند، برای چندمین بار به این کشور برگشته و درخواست پناهندگی داده اند.این گزارش با استناد به آمار رسمی مقام های مسئول نوشته از سال ۲۰۱۲ به این سو حدود پنج هزار پناهجو که از آلمان اخراج شده بودند، به این کشور برگشته و درخواست پناهندگی داده اند.برخی از این پناهجویان نیز داوطلبانه آلمان را ترک کرده بودند؛ چرا که می دانستند به زودی اخراج خواهند شد. این افراد نیز دوباره به آلمان برگشته اند تا دوباره درخواست پناهندگی بدهند.آمار می رساند که برای ۱۰۲۳ تن از این پناهجویان، این چهارمین باری است که پس از اخراج  به این کشور برگشته اند و درخواست پناهندگی داده اند. برای ۲۹۴ تن دیگرشان نیز دفعات پنجم، ششم و یا هفتم می باشد. اما در مورد کشورهای مبداء این پناهجویان اطلاعاتی ارائه نشده است.

پناهجویان اخراج شده و ممنوعیت ورود

پناهجویانی که از آلمان اخراج می شوند، اجازه ندارند برای مدت زمان مشخصی به خاک آلمان وارد شوند. براساس قانون، در صورتی که این افراد وارد آلمان شوند، دستگیر شده و زندانی می گردند.براساس این گزارش، برخی از این پناهجویان اخراج شده که با داشتن ممنوعیت ورود، به آلمان آمده اند، فقط چند ماه را در زندان سپری کرده اند. بازداشت و حبس طولانی مدت این افراد بسیار نادر بوده است.آلمان هر سال حدود صدها هزار درخواست پناهندگی دریافت می کند. براساس ارقام ارائه شده از سوی اداره آمار فدرال آلمان، حدود ۱.۷۸ میلیون انسان از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ به آلمان آمده و درخواست پناهندگی داده اند.در اوایل ماه نوامبر مقام های آلمانی گفتند که انتظار می رود رقم درخواست های پناهندگی در این کشور کمتر از آنی باشد که در مجموع امسال انتظار می رفت.