مانی رسانه ManiMedia

پلیس مجارستان ۴۴ مهاجر را از داخل یک تونل در مرز این کشور با صربستان پیدا کرد

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-پلیس مجارستان(هنگری)، پولیس مجارستان یا هنگری، ۴۴ مهاجر را در داخل یک تونل مخفی در مرز این کشور با صربستان پیدا کرد. ظاهراً مهاجران از صربستان وارد تونل شده بودند و می‌خواستند با دور زدن حصار مرزی سیم خاردار میان هردو کشور، وارد مجارستان شوند.

مهاجر نیوز افزود:بر بنیاد خبرنامه‌ای که از سوی پولیس مجارستان روز جمعه ٢٩ نومبر به نشر رسید، تونل یاد شده در نزدیکی روستای ” اسوتلوم” در جنوب هنگری در مرز با صربستان کشف شده است.

این تونل ٣۴ متر طول داشته است. ملیت مهاجران یافت شده در این تونل اعلام نشده است.یک تونل دیگرهم با طول ٢١،٧ متر در فاصله ٣٠ کیلومتری از تونل اولی در نزدیکی شهر مرزی “سیکیریا” کشف شده است. ورودی و خروجی هردو تونل با بته‌های سبز پوشانیده شده بودند.به گفته پولیس، هردو تونل «با دست »ساخته شده بودند و به دلیل عدم استحکامات لازم، تهدیدی بالقوه برای استفاده کنندگان محسوب می‌شدند. حکومت مجارستان به رهبری ویکتور اوربان، شدیداً با پذیرایی از مهاجران غیراروپایی مخالف است و اقداماتی سختگیرانه را در سیاست‌های مهاجرتی خود اعمال کرده است.از جمله این اقدامات، یکی هم ایجاد یک حصار مرزی سیم خاردار در مرزهای مجارستان است که به مانع جدی برای ورود مهاجران به داخل این کشور بدل شده است.حکومت هنگری همچنین دو کمپ را در نزدیکی مرز با صربستان برای مهاجرانی ایجاد کرده که خواهان پناهندگی هستند اما به گفته انجمن‌های حقوق بشری، شانس قبولی برای متقاضیان در مجارستان خیلی اندک است.