مانی رسانه ManiMedia

پذیرش ۱۲۱ پناهجوی دیگر را از اردوگاه‌های یونان توسط آلمان

مانی رسانه- ۲۸ کودک بیمار که در اردوگاه‌های پناهجویی یونان به سر می‌بردند به همراه بستگان درجه اول خود وارد شهر هانوفر در آلمان شدند. پذیرش این پناهجویان از اردوگاه‌های یونان در چارچوب کمک‌های امدادی اتحادیه اروپا انجام می‌گیرد.

به گزارش سرویس پناهجویان مانی رسانه-بر اساس اطلاعیه وزارت کشور آلمان روز چهارشنبه پنجم شهریور (۲۶ اوت) ۱۲۱ نفر از پناهجو که شامل ۲۸ کودک بیمار و افراد خانواده درجه اول این کودکان می‌شوند، وارد فرودگاه شهر هانوفر در آلمان شدند. این پناهجویان در ایالت‌های مختلف آلمان تقسیم خواهند شد.

طبق گزارش این وزارتخانه در سال جاری ۳۴۷ نفر (از جمله ۵۳ کودک خردسال بی‌سرپرست و ۶۸ کودک بیمار) با هواپیما از یونان به آلمان منتقل شده‌اند.

پذیرش این پناهجویان از سوی آلمان بر مبنای توافق ماه مارس اعضای اتحادیه اروپا است و در چارچوب کمک‌های امدادی این اتحادیه انجام می‌گیرد.

دویچه وله افزود: هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در پی توافق کابینه این کشور اعلام کرد که بیش از ۲۴۳ کودک بیمار و اعضای درجه اول خانواده آن‌‌ها از اردوگاه‌های پناهندگی جزایر یونان در آلمان پذیرفته خواهند شد.

پناهجویانی که امروز، چهارشنبه، به هانوفر رسیدند باید دو هفته پیش وارد آلمان می‌شدند اما به دلیل مثبت بودن آزمایش کرونای دو تن از این افراد، آن‌ها باید پیش از پرواز به آلمان دو هفته در قرنطینه باقی می‌ماندند و با گذشت این دو هفته اکنون وارد آلمان شده‌اند.

وزارت کشور آلمان در اعلامیه خود نوشته است که پناهجویان اردوگاه‌ها در جزایر یونان در ۹ ایالت بایرن، برلین، برمن، هامبورگ، نیدرزاکسن، نوردراین‌وستفالن، راینلندفالتس، شلسویگ-هولشتاین و تورینگن تقسیم می‌شوند.

انتخاب محل اقامت این پناهجویان بر اساس تصمیم مقامات دولتی و ایالتی است اما معیارهای دیگری مانند مناسبات خانوادگی و نیازهای پزشکی ویژه پناهجویان نیز مورد توجه قرار می‌گیرند.