مانی رسانه ManiMedia

پاسخی به پرسش برادرم شکوری‌راد؛جرمشان آن است که اسرار هویدا می‌کردند

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه- علی شکوری‌راد، در روزهای گذشته در توییتی نوشته بود: یوسف ما ⁩ که هفت سال را در حصر سپرى کرد براى خود چیزى نخواست. هنر او “تعبیر صادق رؤیا” نیست “تحلیل صادق اوضاع” است. درحالى که ظواهر، متولیان را فریفته بود او حکایت باطن کرد. حال که صدق تحلیل او برهمگان آشکار شده است آیا وقت آن نیست که از حصر بدرآورده، بر صدرنشانده و عزیز شمرده شود؟

♦️حالا سیدعلیرضا حسینی بهشتی فرزند شهید آیت‌الله دکتر بهشتی در پاسخی به علی شکوری‌راد نوشته است:

🔺چرا برادرم، درست می‌گویی، وقتش سال‌هاست که رسیده است. بیش از هفت سال است که رهبران جنبش سبز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدی کروبی، مهندس میرحسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد در حبس و حصر خانگی هستند؛ حصری ظالمانه و خلاف شرع، اخلاق و قانون. پس از هفت سال، حتی بر کسانی که تمایلی به اذعان آن ندارند، آشکار شده است که آنچه آن عزیزان می‌گفتند درست بوده و آنچه با دلنگرانی هشدار می‌دادند، به وقوع پیوسته است.

🔺از سوی دیگر، تو و من و همه ما می‌دانیم که کشورمان ایران در سخت‌ترین و بحرانی ترین شرایط به سر می برد؛ شرایطی که بخشی از آن از ناکارآمدی و فسادی که تاروپود نظام فرا گرفته سرچشمه گرفته است، و بخشی دیگر ناشی از تنگناهایی است که قدرت‌های جهانی در یک هم‌پیمانی آشکار بر ما تحمیل کرده‌اند. حاکمان ما ایرانی می‌خواهند آباد و سرافراز، اما در پیشبرد نظام تصمیم‌گیری و بهره‌برداری از سرمایه‌های اجتماعی، اقتصادی و انسانی ناتوانند. قدرت‌های جهانی هم ایرانی می‌خواهند یکپارچه و امن، اما همواره در حال احتضار.

🔺آری برادرم! اینک زمانه آن رسیده است که به تعبیر مرجع آزاده، حضرت آیت‌الله دستغیب، به سراغ آن «یوسف» رفت، از او به خاطر سال‌ها اتهام و دشنام و توهین عذرخواهی کرد، و از او خواست همچون همیشه، مشفقانه راه بنمایاند. «یوسف» را از بن‌بست اختر بیرون بیاورید تا یاری کند و کشور را از بن‌بست تاریخ بیرون بیاورد. او یک‌بار دیگر نیز چنین کرده است و هشت سال دفاع و ایستادگی در مقابل دشمن متجاوز، بدون تدبیر و درایت او در پشتیبانی از حماسه‌سازان خطوط نبرد، ممکن نبود.

🔺و او، همچنان که گاه‌به‌گاه صدایش از بن بست اختر به گوش می‌رسد، هنوز هم به رغم ستمی که بر او رفته، دلنگران آینده این آب و خاک است. حتی آنانی که سیل اتهام و دشنام را به سوی او روان کردند و روا شمردند نیز می‌دانند که به انتقام نمی‌اندیشد؛ و به راستی هم زمانه انتقام کشی از نابخردانی که هر جا رفتند و می‌روند پشت سر خود زمین سوخته بر جای گذاشته و می‌گذارند نیست، که آنچه ما را به این روز انداخته، کین‌توزی و دیوارکشی میان مردمی بوده که قرن‌هاست در این سرزمین، همزیستی را تجربه کرده‌اند.

🔺آری برادر! وقت آن است که بگذاریم بار دیگر امید جوانه زند. باشد که خدای بزرگ راضی و خلق خدا خشنود گردند و ایران پاینده بماند./ کلمه