مانی رسانه ManiMedia

وزیر آموزش و پرورش:نماز اجباری دانش‌‌آموزان را دین رویگردان می‌کند

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه- برای برگزاری نماز جماعت، به ساعت‌‌های آموزشی مدارس ایران نیم ساعت اضافه شده. محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش اما می‌گوید نماز اجباری دانش‌‌آموزان را دین رویگردان می‌کند.

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش پنجشنبه ۹ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران درباره ساعت اضافی که برای اقامه نماز در مدارس ایران در نظر گرفته شده گفته است:

«اگر به اجبار دانش‌آموزان را وادار به اقامه نماز کنیم و یا خدای نکرده شرایطی را ایجاد کنیم که آنها از روی تظاهر به نماز  بایستند، اثر عکس دارد و دانش‌آموزان نه تنها رغبتی برای اقامه نماز پیدا نمی‌کنند بلکه از آن فراری می‌شوند.»

محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ۹ اسفند ۹۶ اعلام کرده بود که وزارت آموزش و پرورش بر اساس « سند جامع توسعه و تعمیق فرهنگ نماز» نیم ساعت را به ساعت‌های آموزشی مدارس ایران اضافه کرده است.

بر اساس پژوهشی که خرداد سال گذشته انجام شد، نوجوانان ایرانی بر خلاف سالخوردگان به نماز چندان علاقه‌ای ندارند. بر اساس این پژوهش هرچه بر سن ایرانیان اضافه می‌شود، به همان اندازه آن‌ها علاقه بیشتری به نماز پیدا می‌کنند.