مانی رسانه ManiMedia

وداع با دوبلور پیشکسوت مهدی علیمحمدی

به گزارش سرویس سینما و تئاتر مانی رسانه-ریش‌سفیدان دوبله و رادیو امروز با یکی از یاران دیرینه خود برای همیشه وداع کردند؛ مردی که بسیاری از بزرگان عرصه هنر از او به عنوان «استاد» یاد می‌کنند. مهدی علیمحمدی با همه بزرگی‌اش، بیش از همه علاقمند به کار در حوزه کودک و نوجوان بود و اینچنین شد که مدیریت دوبلاژ کارتون‌هایی چون «خانواده دکتر ارنست»، «واتو واتو»، «نیک و نیکو» و «دور دنیا در هشتاد روز» شد از ماندگارترین کارهایش!

مراسم تشییع پیکر مهدی علیمحمدی ـ گوینده رادیو و دوبلور توانمند کشورمان ـ جمعه، پانزدهم شهریور از مقابل مسجد بلال سازمان صداوسیما به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

جمعی از هنرمندان رادیو، تلویزیون و دوبله کشور از جمله حمید منوچهری، ناصر ممدوح، رضا بنفشه‌خواه، خسرو احمدی، بهزاد فراهانی، سعید شیخ‌زاده، ابوالحسن تهامی، منوچهر اسماعیلی،  سیروس ابراهیم‌زاده، چنگیز جلیلوند، نصرالله مدقالچی و علی‌همت مومیوند در این مراسم حضور داشتند تا برای آخرین بار با دوست و همکار قدیمی‌شان دیدار و او را به سوی سرای ابدی بدرقه کنند.

در این مراسم ناصر ممدوح، از مدیران دوبلاژ باسابقه و گوینده رادیو درباره مرحوم مهدی علیمحمدی چنین گفت: آقای علیمحمدی، گوینده بسیار فاخری بودند. ایشان صدای بااحساسی داشتند که دیگر تکرارشدنی نیست.

او درباره فعالیت مهدی علیمحمدی در عرصه صدا یادآور شد: زمانی که من در رادیو داستان‌های شب را دنبال می‌کردم صدای آقای علیمحمدی، بهرام، مانی، سارنگ، مشکین و دیگر عزیزان چه شیرین بود؛ یادشان بخیر!

ممدوح ادامه داد: ایشان در زمینه‌ی دوبله هم فعال بودند و فیلم‌های زیادی دوبله کردند؛ بیشتر مدیریت می‌کردند تا گویندگی. من این ضایعه را به بهروز عزیز(پسر مرحوم علیمحمدی)، به جامعه هنری و همین‌طور به کسانی که با صدای دلنشین ایشان خاطره داشتند تسلیت می‌گویم.

مهدی علیمحمدی متولد ۱۳۰۳ و از گویندگان رادیو و دوبلورهای خاطره‌ساز دهه شصت بود که به علت کهولت سن و مشکل تنفسی ریوی در بیمارستان درگذشت.

وی مدیردوبلاژ آثاری چون «خانواده دکتر ارنست»، «واتو واتو»، «دور دنیا در هشتاد روز»، «نیک و نیکو» و «نویسندگان بزرگ» در آن دهه بود.

ایسنا در ادامه افزود:از آخرین کارهای او به عنوان مدیر دوبلاژ در سال ٩۶ نیز می‌توان به مجموعه انیمیشن «خرسی و موشی» و «ماجراهای اندی و کیپ» اشاره کرد.