مانی رسانه ManiMedia

آزادی وحید قدیرزاده از زندان اوین

مانی رسانه-وحید قدیرزاده، فعال مدنی پس از تحمل حدود یک سال حبس به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-وحید قدیرزاده، فعال مدنی در تاریخ ۳۰ تیرماه پس از تحمل حدود یک سال حبس به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد. آقای قدیرزاده پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری، ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد. حکم حبس وی با عدم اعتراض به رای صادره به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

وحید قدیرزاده در تاریخ ۲۱ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در استان اردبیل بازداشت شد و به زندان اوین منتقل شد.

آقای قدیر زاده با رای دادگاه به اتهام “اجتماع و تبانی”به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

دادگاه همچنین آقای قدیرزاده را از باب مجازات تکمیلی به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم کرد.

وحید قدیرزاده، متولد اسفند ۱۳۷۱، اهل اردبیل و ساکن تهران است. وی دارای مدرک دیپلم کامپیوتر است و در رشته ورزشی بوکس نیز فعالیت داشته است. آقای قدیرزاده تا پیش از بازداشت به عنوان حسابدار و در کنار آن به پرورش پرندگان زینتی مشغول به کار بوده و کمک خرج خانواده بوده است.