مانی رسانه ManiMedia

همسر کاووس سیدامامی سه روز در بیمارستان هست

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه- فرزند مرحوم کاووس سیدامامی که مادرش (مریم ممبینی) به دلیل فشار عصبی چند ماه گذشته به بیمارستان منتقل شده است به کمپین حقوق بشر در ایران گفت: «مادرم سه روز به دلیل فشار عصبی و روحی که ناشی از تنهایی، افسردگی و استرس بوده در بیمارستان پارس بستری بود و امروز صبح از بیمارستان مرخص شد. اما همچنان این سوال برای ما باقی مانده که چرا پاسپورتش به او برگردانده نمی‌شود تا از کشور خارج شود و پیش بچه‌هایش بیاید. تنها چیزی که می‌تواند او را در این روزها آرام کند، بودن در کنار فرزندانش است.»

مهران سیدامامی در ادامه گفت: «خارج از مساله جناح و عقیده سیاسی باید به فکر یک مادر بود و من نمی‌دانم تا چه حد می‌توانند به یک مادر به این شکل فشار بیاورند.»

 مهران سیدامامی با اظهار اینکه هنوز مساله ممنوع الخروجی او حل نشده به کمپین حقوق بشر ایران  گفت: «چندین بار وکلای ما پیگیری کردند اما تاکنون هیچ جواب مشخصی نگرفتند و ما نمی‌دانیم اساسا به چه دلیل مادرم ممنوع الخروج شده است. متاسفانه به جای اینکه مسوولان پاسخگو فوت پدرم و ممنوع الخروجی مادرم باشند ما باید دائما پیگیری کنیم و در مقابل جواب‌های بی‌پایه و اساس و گنگ می‌شنویم.»

مهران سیدامامی با تاکید بر اینکه هنوز کمیته چهار نفره‌ حسن روحانی که برای پیگیری مساله فوت کاووس سیدامامی تشکیل داده به نتیجه‌ای نرسیده است گفت: «آقای محمود علوی یکی از اعضای این کمیته نظرش را اعلام کرد که فعالان محیط زیست جاسوس نیستند. آقای محمود صادقی هم نظر او را عینا در توییترش آورد. خانم جنیدی یکی دیگر از اعضای کمیته هم مدتی پیش با مادرم در حد دردل و حرف ملاقات داشته است. با این حال به هیچ نتیجه‌ای تاکنون ختم نشده و از سوی دیگر خبرگزاری‌هایی مانند تسنیم و فارس مرتب تهمت‌ می‌زنند و دروغ‌های زیادی به فعالان محیط زیست نسبت می‌دهند. این فضا ناعادلانه‌ است.»

صبح ۱۷ اسفند ماه، ماموران کنترل پاسپورت فرودگاه امام خمینی، از خروج مریم ممبینی، همسر مرحوم کاووس سیدامامی از کشور جلوگیری کردند. او همراه با دو پسر خود عازم کشور کانادا بود که پاسپورتش ضبط و به او اعلام شد ممنوع الخروج است.

کمپین حقوق بشر ایران*