مانی رسانه ManiMedia

هشدار نتانیاهو به ایران؛نیروی هوایی اسرائیل قادر است به هر نقطه ای در خاورمیانه حمله کند

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در واکنش به تهدیدات اخیر سران جمهوری اسلامی گفت که جنگنده‌های اف ۳۵ اسرائیل قادر هستند “به هر جایی در خاورمیانه” حمله کنند.

نخست وزیر اسرائیل که از قرارگاه جنگنده‌های F-35 در نیروی هوایی اسرائیل دیدن می‌کرد، گفت: «ایران اخیرا اسرائیل را به نابودی تهدید کرده است. آنها باید بدانند که هر جایی در خاورمیانه، از جمله ایران و سوریه، در تیررس این هواپیماها قرار دارد.»

پیش از این نیز برخی از مقام‌های اسرائیل گفته بودند که نیروی هوایی این کشور نسل پنجم از جنگنده‌هایی را به خدمت گرفته است که می‌توانند به خاک ایران برسند و عملیات انجام دهند.

هشدار به اروپا

دنی دانن، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد، طی یک سخنرانی در واشنگتن نسبت به افزایش “خطر ایران” هشدار داد.

نماینده اسرائیل که در نشست سالانه “مسیحیان متحد” سخن می‌گفت، گذشتن ایران از مرز غنی‌سازی مجاز در چارچوب توافق هسته‌ای (برجام) را محکوم کرد و مدعی شد که ایران “یک بار دیگر ثابت کرد که قصد دارد بمب هسته‌ای تولید کند”.

او تصریح کرد: «به سران اروپا هشدار می‌دهم که تا دیر نشده به تهدیدهای این رژیم تروریستی (ایران) توجه کنند. غفلت آنها باعث شده که رژیم ایران به جاه‌طلبی‌های خطرناک خود ادامه دهد. آنها باید با پیروی از الگوی پرزیدنت ترامپ، سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کنند.»

نماینده اسرائیل در سازمان ملل افزود: «به شورای امنیت سازمان ملل توصیه می‌کنم که خواهان تنبیه رژیم ایران شود. ما نباید به رژیم ایران اجازه دهیم که مردم خود و جهانیان را در وحشت نگه دارد.»