مانی رسانه ManiMedia

نیاز ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های اشتغالزایی

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد که ۲۶۰ پروژه اشتغالزایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد وجود دارد که برای تکمیل آنها حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «یدالله صادقی» با بیان این مطلب، افزود: ۹ پروژه از این ۲۶۰ پروژه را برای تامین اعتبار به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران معرفی کردیم.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از این پروژه های معرفی شده در حوزه صنایع غذایی و تولید شیرینی فعالیت دارد و به تنهایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال زایی داشته است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران همچنین بیان کرد: حدود ۶.۸ درصد از تسهیلات تبصره ۱۸ را به ما اختصاص دادند که ۱۱ میلیارد و یکصد میلیون تومان آن برای تکمیل طرح های نیمه تمام و حدود ۲۰ میلیارد تومان برای بازسازی و بهسازی بوده است.

صادقی با اعلام اینکه یک هزار و ۸۹۸ جواز تاسیس صنعتی در استان تهران صادر شده است، اضافه کرد: یک هزار و ۳۲ فقره از این جوازها به مرحله ارایه طرح نرسیدند و حدود ۸۰۰ جواز نیز بین ۲ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران موضوع مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی را به عنوان دیگر مشکل فرآروی واحدهای تولیدی مطرح کرد.

وی همچنین به تعامل با محیط زیست جهت توسعه خطوط و ساختار واحدهای تولیدی نیز پرداخت.