مانی رسانه ManiMedia

نمایش انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» در جشنواره آمستردام

به گزارش سرویس سینما و تئاتر مانی رسانه-مستند انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» به کارگردانی بهزاد نعلبندی در بخش رسمی جشنواره ایدفا (جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام) به نمایش در می‌آید.

ایدفا (جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام) فیلم هایی را بر می‌گزیند که خلاقانه و با توجه به ذات هنر سینما تولید شده باشند. در این جشنواره مستندهای خلاقه در اولویت قرار دارند.

ایدفا به دنبال آثاری است که علاوه بر دارا بودن جذابیت و نوآوری های سینمایی، بازتاب دهنده اجتماع و برانگیزاننده مخاطب نسبت به مسائل اجتماعی باشند. ایدفا می کوشد در سطح بین الملل جشنواره ای با موضوعات، عقاید و دیدگاه های گوناگون باشد.ایدفا بزرگترین جشنواره فیلم مستند جهان است.

کارگردانی، صدا، تدوین و تهیه‌ کاغذپاره‌ها برعهده‌ بهزاد نعلبندی بوده است. از دیگر عوامل تولید این فیلم می‌توان به الهام آریامنش (پژوهشگر)، انسیه ملکی (صداگذار) و عطا ابتکار (آهنگساز) اشاره کرد.

بهزاد نعلبندی متولد سال ۱۳۵۱ در تهران و دانش‌آموخته سینما از مدرسه فیلم تهران است. در کارنامه‌ فیلمسازی او ساخت آثار مستندی چون کشکول (۱۳۸۹)، صبح روز نهم (۱۳۹۱)، سریال مستند ایرانشهر (کارگردانی مشترک) ۱۳۹۲ و فیلم داستانی بلند پرو (۱۳۹۵) به چشم می‌خورد.

ایرنا در ادامه افزود:عرضه و پخش بین المللی کاغذ پاره‌ها به عهده محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است.