مانی رسانه ManiMedia

نتانیاهو در روز اورشلیم؛ایران را تهدید کرد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر روز یکشنبه به رژیم ایران هشدار داد که حمله های هوایی اسرائیل علیه سوریه، ساعاتی پیش در همان روز، نشان داد که کشور یهود اگر ضربه بخورد، ضربه ای میزند سخت.

در مراسم روز اورشلیم، نخست وزیر گفت هر کس در آزار اسرائیل بکوشد، آزار بسیار شدیدتری خواهد دید، و مدعی شد تهران هر ساله ۷۰۰ میلیون دلار به حزب الله میپردازد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر روز یکشنبه به ایران هشدار داد که حمله های هوایی اسرائیل علیه سوریه، ساعاتی پیش در همان روز، نشان داد که کشور یهود اگر ضربه بخورد، ضربه ای میزند سخت.

نتانیاهو حین سخنرانی در مراسم روز اورشلیم، روزی که اسرائیل بهم پیوستن دو پاره‌ٔ شهر در طول جنگ شش روزه ۱۹۶۷ را جشن میگیرد، گفت طی دهه هایی که از آن زمان تا کنون گذشته، بسیاری از کشورهای میانه-رو عرب در رابطه با رفتار خود در برابر اسرائیلی که اکنون متحد خویش علیه ایران در نظر می آورند، «به خود آمده اند».

تایمز اسرائیل افزود: نتانیاهو حین سخنرانی در مراسمی در تپه مهمات در اورشلیم، از نقاط کلیدی زدوخورد در دوران جنگ، گفت «اگرچه تهدیدهای ایران را دست کم نمیگیریم، در عین حال با این تهدیدها نیز عقب نمی نشینیم زیرا هر کس بکوشد به ما آزاری برساند، آزاری به مراتب شدیدتر خواهد دید». «ما این را به دفعات بسیار در تاریخ سرزمین خود اثبات کرده ایم. همین شب گذشته هم اثبات کردیم».

در این مراسم، همچنین پرزیدنت روئن ریولین، آویو کوهاوی، رئیس ستاد نیروهای دفاعی اسرائیل و دیگر مقامات ارشد این کشور شرکت داشتند.

نتانیاهو گفت «از ۱۹۶۷ تا کنون، شمار زیادی از کشورهای عرب و مسلمان به خود آمده اند و امروز، به لطف قدرت ما، به شکلی بیسابقه با ما همکاری میکنند».

اندکی پیش ارتش در بیانیه ای اعلام کرد نیروی دفاعی اسرائیل، ساعاتی پیش از سحرگاه یکشنبه، در پاسخ به دو راکتی که شب پیش از آن از سوریه به بلندیهای جولان پرتاب شدند، به چند هدف نظامی در سوریه حمله هوایی کرد.

نتانیاهو در غروب یکشنبه گفت « ایران هر ساله ۷۰۰ میلیون دلار به دست-نشانده خود حزب الله منتقل میکند». «این مبالغ هنگفت، برای تشدید تخاصمات بی پایان ایران و اقمارش در منطقه علیه اسرائیل بکار میرود. همسایه های ما این را میدانند، تمام کشورهای عرب این را میدانند، و این یکی از چیزهایی است که آنها را بار دیگر به ما نزدیک میسازد».

ارتش در بیانیه ای اعلام کرد، از ساعت ۴:۱۰ دقیقه بامداد یکشنبه، هلیکوپترها و هواپیماهای نیروهای دفاعی به چندین هدف مرتبط با ارتش سوریه، از جمله دو باتری توپخانه، چندین پست دیدبانی و اطلاعاتی، و یک واحد دفاع هوایی اس آ۲ حمله کردند.