مانی رسانه ManiMedia

مهاجران توسط کشتی های نجات ؛ از دریای مدیترانه نجات داده شدند

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-بنا بر گزارش ها در دو روز گذشته مجموعا ۱۴۴ مهاجر توسط کشتی ها نجات از دریای مدیترانه نجات داده شدند. کشتی «اوشین وایکینگ» روز پنج شنبه ۶۰ مهاجر و کشتی «آلان کردی» ۸۴ نفر از جمله چند کودک نوزاد را از مدیترانه نجات دادند.

دویچه وله دری افزود:کشتی نجات «اوشین وایکینگ» پنج شنبه شب در دریای مدیترانه ۶۰ نفر را نجات داد. این افراد در فاصله حدود صد کلیومتری شمال ساحل لیبیا از یک قایق چوبی نجات داده شدند. دو زن و سه کودک خوردسال و یک نوزاد نیز از جمله نجات یافته گان بوده اند. علاوه بر آن، بنابر معلومات سازمان امدادی «اس او اس مدیترانه» و سازمان «داکتران بدون مرز» که به طور مشترک کشتی نجات «اوشین وایکینگ» را مدیریت می کنند ۱۶ تن دیگر از سرنشینان این قایق اطفال زیر سن بدون همراه بوده اند.

بر اساس معلومات این سازمان، ۲۳ تن از نجات یافته گان از بنگله دیش، ۱۳ نفر از اریتریا، ۱۳ نفر از کشورمالی، شش نفر از ساحل عاج و سه نفر از سودان جنوبی و مابقی از اتیوپیا و گینه بوده اند. سازمان ها این معلومات را به نقل از افراد نجات داده شده ذکر کرده اند. نیکولاس رومانیوک، رئیس عملیاتی سازمان امدادی «اس او اس مدیترانه» پنج شنبه شب در کشتی نجات «اوشین وایکینگ» به خبرگزاری  »پروتستانت« گفته است که این یک عملیات نجات بسیار دشوار بوده است. رومانیوک افزوده است که تعداد سرنشینان این قایق بیش از حد بوده است و به همین دلیل امکان واژگون شدن آن بعید نبود. علاوه بر آن تاریکی نیز عملیات نجات را با مشکل مواجه ساخته بود.

کشتی نجات «اوشین وایکینگ» روز چهارشنبه از شهر مسینا در جزیره سیسلی ایتالیا یک عملیات جدید را در مرکز مدیترانه آغاز کرد. همواره مهاجران و پناهجویان تلاش می کنند که خود را از لیبیا به اروپا برسانند. در حال حاضر هوا نسبتا خوب است. سازمان امدادی «اس او اس مدیترانه» و «داکتران بدون مرز می خواستند که روز جمعه نیز در این منطقه به گشت زنی ادامه دهند، تا مهاجران گیر مانده در حالت اضطرار را کمک کنند.کشتی نجات «آلان کردی» نیز روز پنج شنبه در دو عملیات نجات در بحیره مدیترانه مجموعا ۸۴ پناهجو از جمله سه کودک خوردسال و سه نوزاد تازه تولد شده را نجات داد. بخش عملیاتی سازمان “چشم دریا” یا ” Sea-Eye” مستقر در شهر رگنسبورگ آلمان شب گذشته گفته بود که وضعیت یکی از نوزادان وخیم است و یک زن نیز بیهوش شده است.