مانی رسانه ManiMedia

ممنوعیت واردات موبایل بالای سیصد یورو منتفی است

مانی رسانه– واردات گوشی‌های موبایل بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه- نقش بعضی از شرکت‌ها در این موضوع بسیار پررنگ بوده و به همین دلیل خبرها حاکی از عرضه زیاد موبایل به بازار و به تبع آن کاهش قیمت در بازار است.

ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع گفت: در حال حاضر نرخ ارز کاهش پیدا کرده و به همین دلیل شاهد ثبت سفارش بیش از ۷۰ شرکت واردکننده هستیم که در صورت ورود سفارشات ثبت شده، کاهش قیمت خوبی را در هفته‌های آتی خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: بازار کشورمان با رکود مواجه بوده و وضعیت معاملاتش خوب نیست. بازار موبایل کشورمان به ۶۰۰ هزار گوشی نیاز دارد تا پاسخگوی تقاضای مشتریان باشد ولی بعضی از شرکت‌های واردکننده تا به حال به صورت قطره‌چکانی اقدام به عرضه می‌کردند تا باعث افزایش قیمت شوند. دلیل گرانی فعلی موبایل سودجویی بعضی از واردکننده‌ها و عملکرد آن‌هاست.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی گفت که با توجه به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت‌ها باید به حالت قبل برگردد، بنابراین بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نکنند.

ابراهیم درستی با انتقاد از انتشار خبر ممنوعیت واردات موبایل‌های بالای ۳۰۰ یورو، تصریح کرد: این خبر باعث افزایش قیمت موبایل‌ شد و حتی قیمت برخی از تلفن‌های همراه گران قیمت به ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان رسید.

وی با بیان اینکه اعلام این خبر قیمت موبایل‌های کمتر از ۳۰۰ یورو را هم افزایش داد، گفت: بنابراین عده‌ای می‌خواستند از این شرایط سود هنگفتی ببرند. بیش از یک میلیون تلفن همراه هنوز در سامانه ثبت نشد و مکالمه برقرار نشده که با اعلام این خبر قیمت آن‌ها هم افزایش پیدا کرد.