مانی رسانه ManiMedia

مروری بر حواشی روز تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-ماجرای پیشنهاد استقلال به علی دایی برای هدایت این تیم در رسانه‌های ورزشی مطرح شده است.

* علیرضا منصورریان، سرمربی و کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال صبح امروز (دوشنبه) به دنبال درگذشت پدرش به سوگ نشست.

*بعد از انتخاب احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال، بحث تغییرات در چارت مدیریتی این باشگاه صورت گرفت و طبیعی است که مدیرعامل جدید هم تمایل داشته باشد معاونین و روسای کمیته‌های باشگاه را با نظر و صلاحدید خود انتخاب نماید.در همین رابطه نام چند پیشکسوت باشگاه استقلال به عنوان گزینه‌های معاونت ها مطرح شد که رسانه رسمی باشگاه این اخبار را مورد تایید قرار نداد. در پی آن برخی از پیشکسوتان هم از مطرح شدن نامشان اظهار بی اطلاعی کرده و حتی عدم تمایلشان را برای احراز این پست ها اعلام داشتند.

*درتعطیلات نوروز بود که اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست وقت باشگاه استقلال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارمندان باشگاه را به مرخصی فرستاد تا رفت و آمدی داخل ساختمان باشگاه صورت نگیرد. اتفاقی که قرار است دوباره تکرار شود.احمد سعادتمند مدیرعامل جدید استقلال که در دفتر باشگاه حاضر شد، تصمیم گرفته از امروز باشگاه را به مدت ۵ روز تعطیل کند.

*حجت نظری، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال از کمپ این تیم که به نام مرحوم ناصر حجازی نام‌گذاری شده است بازدید کرد.نظری درباره این کمپ اظهار کرد:‌ متاسفانه کمپ باشگاه که به نام ناصر حجازی نام‌گذاری شده وضعیت مناسبی ندارد و باید خیلی زود دست به کار شویم تا کمپ سرپا شود. کمپ باید خانه دوم بازیکنان و محلی توام با آرامش و امکانات برای آنان باشد و از طرفی دیگر، فضایی مناسب برای حضور هواداران تیم داشته باشد که بتوانند تمرین‌های تیم را تماشا کنند و بازیکنان محبوب‌شان را از نزدیک ببینند.او افزود: در بازدیدی که امروز از محل کمپ داشتم، مشکلات مجموعه را از نزدیک دیدم و موارد را احصاء کردم و از همین امروز هم رایزنی برای بازسازی فضاها و ترمیم چمن را شروع کردم. به زودی در هیات مدیره تصمیماتی در مورد کمپ حجازی و نحوه فعالیت آن اتخاذ خواهیم کرد. در این مورد پیش‌تر با آقای سعادتمند هم صحبت کرده‌ام و پس از این جدی‌تر و بیشتر نقش‌آفرینی خواهم کرد.

* وینفرد شفر سرمربی پیشین استقلال،‌ پس از جدایی از این تیم، بارها و به طرق مختلف پیگیر مطالباتش از آبی‌پوشان پایتخت بود.  پس از بی‌توجهی‌های باشگاه استقلال،شفر تصمیم به شکایت از استقلال به محاکم قضائی فیفا گرفت و در ادامه پرونده‌اش را برای رسیدگی به فیفا فرستاد تا رسماً از استقلالی‌ها شکایت کرده باشد. شکایت این مربی آلمانی پس از بررسی‌های لازم به ثبت نهایی توسط فیفا رسید.شفر در مصاحبه‌ای درباره مطالبتاش از استقلال گفت: «من و دیگر اعضای کادرفنی از باشگاه به دلیل اینکه ۶ ماه حقوق ما را پرداخت نکرده است شکایت کردیم. این نحوه برخورد در کشورهای دیگر صورت تخلف دارد. اکنون اعتراض های زیادی علیه مدیریت باشگاه صورت گرفته است.»با توجه به قرارهای از پیش تعیین شده و طی صحبت‌هایی که علی فتح الله زاده سرپرست وقت باشگاه استقلال با شفر داشته است، ۱۳ فروردین آخرین مهلت پرداخت مطالبات این مربی آلمانی بوده است که با توجه به مسائل پیش آمده، هیچ اتفاقی بوجود نیامد.ساشا شفر پسر سرمربی پیشین استقلال اعلام کرد: قرار بر این است که در اسرع وقت جلسات لازم برای پیش برد اهداف تعیین شده برگزار شود. با توجه به وضعیتی که پیش آمده و دورکاری اعضای فدراسیون جهانی فوتبال، شرایط به کندی جلو می‌رود و امیدوارم تا چند هفته آینده وضعیت برای پیشبرد کارها بهتر شود.