مانی رسانه ManiMedia

مردی که با گروگان گرفتن دو نفر در پاریس خواستار تماس با سفیر ایران شده بود بازداشت شد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- ​​​​​​​پلیس فرانسه اعلام کرده که مردی سه نفر را در آپارتمانی در پاریس گروگان گرفته است. به گزارش یک رسانه ‌فرانسوی، یک خواست مرد گروگان‌گیر تماس با سفارت ایران در فرانسه است. مذاکره میان پلیس و گروگان‌گیر جریان دارد.

    به گزارش نشریه آلمانی “فوکوس” به نقل از فرستنده رادیویی France Bleu، مردی سه‌شنبه عصر (۱۲ ژوئن / ۲۲ خرداد) در مرکز شهر پاریس سه نفر را در آپارتمانی گروگان گرفته و خواستار صحبت با سفارت ایران در فرانسه شده است. این فرستنده توضیحی درباره ملیت این مرد نداده است.

به گزارش فرستنده یاد شده مرد گروگان‌گیر همچنین مدعی شده که اسلحه و بمب در اختیار دارد.

خبرگزاری آلمان نیز از وقوع گروگان‌گیری در عصر روز سه‌شنبه در پاریس، پایتخت فرانسه، خبر داده است. طبق نخستین اطلاعات رسیده پلیس پاریس احتمال وجود انگیزه و پیش‌زمینه تروریستی برای واقعه گروگان‌گیری را رد کرده است.

پلیس پاریس نخست با توییتی خبر گروگان‌گیری در منطقه دهم پایتخت فرانسه و مسدود بودن خیابان واقع در جنوب ایستگاه قطار شمالی را منتشر کرده بود، اما به پرسش‌هایی که در واکنش به توییت درباره جزئیات خبر مطرح شدند پاسخ نداد.

به گزارش دویچه وله: یکی از اعضای سندیکای پلیس فرانسه به فرستنده BFMTV گفته که یک مرد سه نفر را گروگان گرفته، از جمله یک نفر را که گویا سرش زخمی شده است. همچنین روزنامه “Le Parisien” و فرستنده رادیویی France Bleu از سه گروگان که یکی از آنان زنی باردار است، خبر دادند.

فرستنده “فرانس‌اینفو” با استناد به “محافل مطلع در پلیس” گزارش داد که یک مرد دو نفر را در یک آپارتمان نگاه داشته است. روزنامه “فیگارو” و رسانه‌‌های دیگر به نقل از نیروهای امنیتی نوشته‌اند که گروگان‌گیر مدعی است که مسلح است و دو نفر را از ساعت ۴ بعد از ظهر (به وقت محلی) گروگان گرفته است.

پلیس محل واقعه را محاصره کرده است. به گزارش رسانه‌ها، گارد ویژه پلیس پاریس وارد محل شده است.

فرستنده رادیویی RTL با استناد به یک منبع پلیس گزارش داد که هم اکنون مذاکراتی با عامل گروگان‌گیری در جریان است.

به گزارش رادیو فردا: مردی که در شهر پاریس دو نفر را به گروگان گرفته و، به گفته پلیس، خواستار تماس با سفیر ایرانشده بود دستگیر شد. دلیل این خواسته او هنوز روشن نیست.

پلیس نواحی اطراف محل گروگان‌گیری در منطقه دهم پاریس را محاصره کرده و واحدهای ویژه و ماموران آتش‌نشانی در صحنه مستقر شده‌ بودند.

در باره هویت و انگیزه این فرد هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.