مانی رسانه ManiMedia

مدارس پلدختر و معمولان؛ با یک هفته تاخیر از ۲۴ فروردین آغاز می شود

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در برآوررد اولیه سیلاب هفته جاری بیش از سه هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال به حوزه کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

مجید آنجفی افزود: این میزان خسارت گمانه زنی اولیه است و به دلیل اینکه هنوز بخش هایی از استان درگیر عوارض ناشی از سیلاب است امکان ارزیابی نهایی و اعلام سریع همه خسارت ها در زیربخش های کشاورزی وجود ندارد که این مهم در روزهای آینده اعلام می شود. وی ادامه داد: در ارزیابی های کلی در پی بارش های شدید و جاری شدن سیلاب بخش های مختلف زراعت، باغ ها، قنات ها و چاه های کشاورزی و تاسیسات آبزی پروری استان آسیب های بسیار دیده اند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یاد آور شد: وقوع سیلاب هفته جارری همچنین خسارت هایی در بخش دام و طیور استان نیز به همراه داشته است که با توجه به پراکندگی دامداری ها در روستاها و شهرستان ها برآورد نهایی این خسارت ها در حال انجام بوده و به زودی اعلام می شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: فعالیت آموزشی مدارس پلدختر و معمولان با یک هفته تاخیر از ۲۴ فروردین آغاز می شود.رضا زینی وند مقدم  بیان کرد: با هماهنگی استانداری لرستان در سایر شهرستان ها و مناطق سیل زده استان نیز مطابق مصوبه ستاد مدیریت بحران وضعیت آغاز به کار مدارس مشخص خواهد شد و به محض تصمیم فرمانداران از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش اعلام می شود.وی اظهار داشت: در مناطق سیل زده از ظرفیت مدارسی که هنوز قابل بهره برداری هستند، برای بازگشایی به موقع استفاده خواهد شد.
زینی وند مقدم اضافه کرد: در مناطقی که مدارس به طور کامل تخریب شده‌ اند، کلاس‌های درس در کانکس‌های پیش بینی شده دایرمی شود. اگر راهی برای دایر کردن مدارس در مناطق سیل زده وجود نداشته باشد، دانش آموزان این مناطق، سال جاری تحصیلی را حداکثر با چند روز تأخیر ادامه خواهند داد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از ترافیک پرحجم و روان در طول شمال به جنوب محور کرج – چالوس خبر داد.

مجید رضازاده در ضمن تشریح اقدامات سازمان بهزیستی در مناطق سیل‌زده، افزود: تیم‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی طرحمحب در قالب ۶۳۳ روانشناس، روانپزشک و مشاور مددکار اجتماعی با حضور در مناطق سیل‌زده، اقدام‌های عمومی و تخصصی حمایت‌های روانی و اجتماعی را به حادثه‌دیدگان سیل ارائه کردند.

 سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: براساس سامانه بارشی از بعد از ظهر جمعه ۹۸/۰۱/۱۶ وارد کشور شده و طی روز های شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح کشور فعال خواهد بود. پیش بینی می شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استانهای کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر ، شمال فارس بارش باران بین ۲۵ تا ۳۵ میلی متر رخ دهد. همچنین با حرکت این سامانه به سمت شمال شرق کشور از بعد از ظهر شنبه تا بعد از ظهر روز یکشنبه بارش باران در استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات سمنان، ارتفاعات تهران و البرز بین ۲۰ تا ۳۵ میلی متربرآورد می شود.