مانی رسانه ManiMedia

محدودیت رفت و‌آمد در کمپ‌های مهاجران تمدید شد

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-وزارت امور مهاجرت یونان گفته است که محدودیت‌های رفت و آمد یا قرنطینه در کمپ‌های مهاجران تا ۷ جون را تمدید کرده است. این محدودیت‌ها از بیشتر از دو ماه به این سو برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع شده‌اند.

مهاجر نیوز افزود: در حالیکه حکومت یونان از ۴ می محدودیت‌های مربوط به قرنطینه عمومی در این کشور را کاهش داده، هزاران مهاجر و پناهجو در کمپ‌ها باید تا ۷ جون برای برداشتن این محدودیت‌ها منتظر بمانند.تصمیم محدود‌ کردن رفت و آمد‌ها در کمپ‌های مهاجران روز ۲۲ می اعلام شد و این بار دوم است که حکومت یونان این محدودیت‌ها در قبال مهاجران را تمدید می‌کند. بر مبنای یک تصمیم قبلی، تدابیر مبارزه علیه ویروس کرونا در کمپ‌‌های مهاجران بار اول تا ۲۱ می تمدید شده بود.

حکومت یونان مهاجران کمپ‌های جزایر پنجگانه و سایر مراکز در مناطق قاره‌ای را قبل از مردم این کشور، در ۱۷ مارچ قرنطین کرده بود. بیشتر از ۳۳ هزار مهاجر در کمپ‌های جزایر و ۷۰ هزار نفر نیز در مراکز دیگر مهاجران در یونان به سر می‌برند.مقام‌های یونانی می‌گویند تا کنون هیچ مورد ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در کمپ‌های جزایر پنجگانه دیده نشده است. تنها دو مهاجر تازه وارد در ماه می، که در یک کمپ جداگانه و بدون تماس با مهاجران جزیره لیسبوس زندگی می‌کردند، به دلیل مثبت بودن آزمایش کرونای شان قرنطینه شده‌اند.در چنین شرایطی، سازمان‌های مدافع حقوق مهاجران از حکومت خواسته‌اند که نگذارد محدودیت‌های اعمال شده در قبال مهاجران، حقوق بنیادی آنان را زیر سوال ببرد.مقام‌های یونانی هفته گذشته اعلام کردند که بعد از ۱۱ هفته تعطیلی، ادارات پناهندگی این کشور روز ۱۸ می دوباره فعال خواهند شد.