مانی رسانه ManiMedia

متن کامل پیام تصویری محمود احمدی نژاد علیه نظام و اطلاعات سپاه

به گزارش سیاسی مانی رسانه- احمدی نژاد در این پیام تصویری پیشنهاد داد سران قوا به ویژه رییس قوه قضاییه و برادران و خانواده هایشان فهرست اموال و دارایی های خود را جهت اطلاع عموم ملت اعلام کنند و مشخص بشود از کجا آورده اند.

به گزارش دولت بهار، متن کامل پیام تصویری محمود احمدی نژاد بدین شرح است:

سلام عرض می کنم خدمت ملت بزرگوار و شریف ایران و از خدای متعال برای آن ها و همه موحدان، آزادیخواهان و عدالت طلبان جهان، عزت و موفقیت مسئلت دارم.

دو سه تا نکته را می خواهم خدمت مردم عزیزمان عرض کنم:

اول درباره وضعیت اقتصادی کشور

همه می دانیم که شرایط اقتصادی، شرایط سختی است و بخش مهمی از مردم به لحاظ معیشت و کسب و کار و تنظیم برنامه های آینده بشدت تحت فشار هستند. بخشی از آن بر می گردد به تحریم ها و فشارهای دشمن، بخشی هم بر می گردد به مدیریت داخل کشور.

اینگونه که الان مسئولین دارند عمل می کنند بنظر نمی رسد که شرایط ما در آینده، شرایط بهتری بشود. هیچ برنامه مشخصی ارائه نمی شود. صرفا با طراحی و عمل کردن در بازار ارز نمی شود کُل اقتصاد را مدیریت کرد. اقتصاد بخش های گوناگون دارد که برای همه آن ها باید برنامه داشته باشیم، حرکت بکنیم و مهمتر از همه اولا مردم را باید وارد عرصه اقتصاد کنیم و به آن ها میدان بدهیم و ثانیا ثروت انبوه کشور را آزاد کنیم و در اختیار مردم قرار بدهیم تا بتوانیم از این دوره عبور کنیم.

طرح ها و پیشنهادها هست، یک مقدار راه را باز بکنند و اجازه بدهند نظرات گوناگون مطرح شود و استفاده کنند از افکار و اندیشه ها و همین طور از مردم و ثروت ملی. بنده هم به عنوان یک ایرانی پیشنهاداتی را داشتم و دادم، باز هم خواهم داد. امیدوارم یک همتی بکنند چون این شرایط، شرایط خوبی نیست. من نمی خواهم به جزئیات بپردازم که در خانه ها و خانواده ها چه مشکلاتی امروز ایجاد شده و چشم انداز روشنی هم برای فردا در مقابل مردم نیست. اینکه بگوییم صبر کنید، خودش خوب می شود که به خودی خود، خوب نخواهد شد. باید بگویید شما چکار می خواهید بکنید، مردم هم همراهی کنند تا شرایط بهتر شود.

اینکه فقط امیدمان این باشد که برویم و یک توافقی بکنیم و از بیرون اقتصاد ما درست بشود، این اشتباهی راهبردی و تاریخی است. در واقع ما داریم اختیار تصمیمات اقتصادی خودمان را می سپاریم به خارج از مرزها، کسانی که در طول تاریخ نشان دادند که دلسوزی برای ملت ایران ندارند و حتما منجر به بهتر شدن شرایط نخواهد شد، کمااینکه در ماجرای برجام دیدیم که منجر به بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور نشد. آن ها نشسته اند و منتظرند از فرصت استفاده کنند برای ضربه زدن به ملت ایران.

ما باید اقتصاد خودمان را خودمان اداره کنیم، مذاکرات را هم در جای خودش، آن یک بحث دومی است اما اقتصاد را باید در داخل اداره کرد، البته از ظرفیت های جهانی هم باید استفاده کرد اما اینکه همه چشم ها به آن طرف باشد، نتیجه اش می شود همین.

نکته دوم درباره شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی است

من فکر می کنم مهمترین کار این است که مقامات ارشد کشور خودشان شفاف عمل کنند. هر چه زندگیشان هست بزنند در روزنامه ها یا در تلویزیون تا همه مردم ببینند. اول مقامات کشور ثروتشان را اعلام کنند بعد معلوم می شود که از کجا آورده اند.

خب ما که تکلیفمان روشن است. بنده و همکارانم همه اعلام کرده ایم. آقای مشایی، آقای بقایی، دیگر عزیزانی که در دولت بودند. من که در روزنامه ها هم اعلام کردم. دستگاه قضایی هم بررسی کرد و دید که هیچ افزایش غیرحقی نداشته، همان زندگی معمولی خودمان بوده، حتی برای آقای بقایی، آقای مشایی که بنده خدا مستاجر است و چیزی ندارد که بخواهند ارزیابی بکنند. با این حال بررسی کردند و گفتند خلاف حق افزایشی اتفاق نیفتاده است. خب همه مقامات همین کار را بکنند. بجای آنکه همدیگر را متهم کنیم و تلاش بکنید دولت قبل را متهم کنید، خب اموالتان را اعلام کنید. همه اعلام کنیم، ملت می فهمند که چی به چیست!

بخصوص سه قوه، برادران سه قوه، خانواده سران سه قوه، بقیه نهادها و همه مقامات کشور. چه اشکالی دارد که اعلام بکنند در روزنامه ها تا مردم بفهمند شما چه داشتی و الان چه داری یا از کجا آورده ای. اینکه برویم یقه مردم را بگیریم که از کجا آورده ای که نمی شود، اول از خودمان شروع کنیم. این بهترین راه مبارزه با مفاسد و بهترین راه برای شفافیت است. از خودمان شروع نمی کنیم، بعد یقه مردم را می گیریم که از کجا آورده ای! نمی گویم نگیرید، بالاخره می گیرید ولی این مشکلی را حل نمی کند، ضمن اینکه در اقتصاد باید ریشه ها را حل کرد. ما مشکلات کلان داریم، در ساختارها و سیاست گذاری ها، در برنامه های کلان، در سیستم بانکی، در دایره دخالت دولت و حجم و هزینه های دولت، در بحث منابع پایه مثل زمین، انرژی و… ریشه ها آن جاها است، از آن جاها می آید بیرون بعد یک اتفاقاتی هم می افتد، معمولا هم با آخرش برخورد می کنیم و بعد فکر می کنیم حل می شود. ۷۰-۶۰ سال است که داریم برخورد می کنیم ولی حل نشده است.

پیشنهاد من این است، بخصوص مقامات قضایی که می خواهند رسیدگی کنند، اول از همه، رئیس محترم قوه قضائیه، خانواده شان، برادرانشان، معاونانشان و قضات برجسته اموالشان را اعلام کنند، بگذارند در معرض دید مردم که چکار دارند می کنند. آنوقت یک اطمینانی حاصل بشود که احکامی که صادر می شود، برای مردم قابل قبول و موثر باشد در وضعیت اداره کشور و اقتصاد.

یک نکته آخر هم می خواهم بگویم. بالاخره ما با این نحوه اداره کشور مخالفیم. بارها هم گفتیم. فرزند این کشوریم، فرزند انقلابیم، دلبسته جمهوری اسلامی هستیم، دلمان برای کشورمان می سوزد، اما فکر می کنیم این نحوه اداره کشور درست نیست. به ضرر کشور و مردم است. دائم مشکلات بیشتر خواهد شد و به جای مناسبی نمی رسیم.

از این نظر با این هایی که الان در راس حکومت هستند، قوه قضائیه، مقننه، اجرائیه و بسیاری از نهادها اختلاف نظر داریم. در دوره دولت هم در عملکردمان این را نشان دادیم که ما اصلا جور دیگری صحنه را می بینیم. کشور و مردم و انقلاب و آرمان ها را جور دیگری می بینیم. ما فکر می کنیم خیلی بهتر از این می شود کشور را اداره کرد و در دوره ای که ما در خدمت مردم بودیم بالاترین جهش های علمی، عمرانی، آبادانی، ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی ایجاد شده است. آمارش موجود است روی زمین همه را می توان نشان داد ولی من الان نمی خواهم وارد شوم. یعنی در چهل سال بعد از انقلاب، ۸ سال دولت نهم و دهم بالاترین جهش علمی، بالاترین جهش عمران و آبادانی و خدمت به مردم در تمام کشور اتفاق افتاد. در سیاست خارجی گسترده ترین حضور در عرصه بین المللی و باز کردن فضا برای فعالیت های گوناگون از جمله اقتصادی در عرصه جهانی، پیوندهای بین ملت ها، این ها اتفاق افتاده است. عزت ملی چند برابر شد.

حالا بحث من این است که این اختلاف را درست است که ما بیاییم در قالب برخوردهای قضایی و امنیتی نگاه کنیم؟ ما قبول نداریم، قبول نداریم که دو تا برادر رئیس دو قوه باشند، قبول نداریم این نحوه مدیریت آقای روحانی را. خب! حالا باید چکار کنیم؟ باید بیایند به نام دستگاه قضایی، با اتهامات امنیتی و مالی با ما برخورد کنند!؟ این درست است که از قدرت حکومت استفاده شود در اختلافات سیاسی؟ بعد هم دائم پوشش بدهیم که کسی حرفی نزند!

می گوییم قانون را رعایت کنید، می گویند تبلیغ علیه نظام! می گوییم چرا بیخود گرفتی و انداختی زندان، می گویند تبلیغ علیه نظام! می گوییم چرا ظلم می کنید، می گویند تبلیغ علیه نظام! چرا یک خانمی مقاله ای علیه قوه قضائیه نوشته است باید چند ماه برود زندان بدون ارتباط با بیرون!؟ می گوییم چرا یک جوانی که مقاله ای نوشته زندانی کردید، می شود تبلیغ علیه نظام! این ها که بد است. به کجا می رسد؟ ما انقلاب کردیم که این ها نباشد، جمهوری اسلامی آمد که این ها نباشد.

من مخالف بودم که دو تا برادر رئیس دو قوه باشند، این جرم است؟ حالا باید ما مجازات شویم؟ باید متهم به مسائل مالی بشویم؟ خب اموالتان را اعلام کنید تا همه ملت بفهمند چه کسانی متهم به مسائل مالی هستند.

آقای بقایی را خودتان تایید کردید که چیزی به اموالش اضافه نشده است بعد دو سال بعد آمدید و می گویید که در دوره دولت اینگونه شده است؟ بعد زندانی می کنید، اعتراض هم که نمی شود کرد! چون اعتراض می شود اقدام علیه امنیت ملی! بعد هم می گیرید و یک طرفه برخورد می کنید، هر کس هم که حرف می زند، می گویند متمرد هستی و چه و چه! دستگاه صدا و سیما هم که در اختیارتان هست و یک طرفه اطلاع رسانی می کنید!

این کاری که اخیرا با آقای مشایی کردید، بزرگترین ضربه به چهره جمهوری اسلامی بود، وهن نظام بود! یک شخصیت فکری و یک مدیر موفق. آقای مشایی در طول زندگیش هر کجا که بوده، خدمتگزار و موفق بوده است. بالاترین خدمات را در صدا و سیما و در وزارت کشور کرد. در شهرداری همین طور. و دوره دولت ایشان ۴ سال معاون رئیس جمهور بود. بالاترین ثبت جهانی میراث فرهنگی ما در دوران ایشان انجام شد. بالاترین ثبت ملی در دوره ایشان انجام شده است. صیانت از میراث فرهنگی در دوره ایشان انجام شده است. حتی میراث معنوی آمده، سنت ها و آیین های ما، آیین عزاداری، همه این ها در دوره ایشان ثبت ملی شده است. در دوره ایشان بالاترین کار فرهنگی انجام شده است. ثبت نوروز در پایگاه های جهانی در دوره ایشان انجام شد.

ایشان یک انسان پاک، مومن و خدمتگزار است. همین طور یک طرفه چیزهایی را می گویید و می برید دادگاه غیرعلنی و همین طوری یک بند نام اشخاصی را آقای قاضی می برد که اصلا جزو اتهامات نیست! بعد هم این ها را پرورش می دهید و به خیال خودتان زمینه سازی می کنید و یک حکم اینچنینی صادر می کنید برای ایشان! آخر این درست است؟ به جایی می رسد؟ کسی با این روش موفق بوده است؟

بخدا ما دلمان برای کشورمان می سوزد. با خیلی های دیگر هم همین طور برخورد می کنید! من همه را می گویم و مشخصا آقای مشایی که معاون رئیس جمهور بوده و یک چهره برجسته ی خادم و پاک است. هی گشتید این ور و آن ور و آدم ها را بردید تا یک قران پیدا کنید و به ایشان هم یک وصله ای بچسبانید ولی نشد، چون وجود ندارد. برای آقای بقایی هم وجود نداشت. اگر دادگاه را علنی برگزار می کردید همه ملت این را متوجه می شدند. این کار درستی نیست، من نصیحت می کنم، این ها عاقبت ندارد. ظاهرا برخی اصلا ارتباط و اعتقادی به خدا ندارند!

جمهوری اسلامی شد که عدالت باشد. بگونه ای صحبت می کنند که انگار قوانین، حقوق آن هاست! قانون، حقوق مردم است، قانون حقوق آن کسی است که او را گرفتید. وقتی می گویند علنی، یعنی حق اوست که علنی باشد، نه اینکه اختیار شماست که هر طور که می خواهید عمل کنید! و هر کجایش را که خاستید پخش کنید! خب این شد قضاوت!؟ یعنی یک طراحی سیاسی می آید در قالب اقتصادی!

این آقای طائب که شده رئیس سازمان اطلاعات سپاه، من به عنوان رئیس جمهور با او مخالف بودم. گفتم که ایشان تعادل ندارد، همه می دانند. مقامات کشور همه می دانند که او چکار کرده است. گفتم اگر ایشان بیاید همه روابط را بهم می زند، اصلا کار او پرونده سازی است! وزارت اطلاعات هم که بود او را انداختند بیرون برای اینکه دوبهم زنی می کرد! حالا او را برده اند جایی دیگر و بر خلاف قانون به وی اختیارات تام داده اند!

بالاخره باید مشخص باشد که ایشان بر چه مبنایی در این کشور دارد کار می کند! هر نهادی برای خودش یک زندان دارد، این ها خلاف قانون است، حق ندارد داشته باشد. الان شش ماه است که آقای مشایی را برده اند، اجازه نمی دهند تماسی با خانواده اش داشته باشد، چرا؟ چه جرمی مرتکب شده؟ می گوییم تحقیق تمام شده و باید آزاد شود، می گویند نه ما تصمیم داریم بماند! مگر به تشخیص شماست!؟ شما باید در خدمت قانون و حقوق مردم باشید. با ما اینگونه رفتار می کنید معلوم است که بقیه مردم که دیگر هیچ حقی در نظر شما ندارند!

این ها توهین نیست که می گویید تبلیغ علیه نظام، نخیر! ما می خواهیم درست شود. دلمان برای کشورمان می سوزد، می گوییم این بد است، ضربه می زند به انقلاب و نظام و به ایران، به مردم، به خودتان ضربه می زند. یعنی شما هیچ ایرادی ندارید؟ هر کس به محض اینکه یک اشکالی مطرح می کند، فورا یک احضاریه برایش می فرستند! می شود تبلیغ علیه نظام، توهین به مقامات! چه باید مردم بگویند که شما جرم تلقی نکنید؟ روشن کنید.

آقای مشایی به حکم آقای قاضی اعتراض کرده، الان آمدید و می گویید ۷ سال قبل، ۱۰ سال قبل که تو معاون رئیس جمهور بودی، یک عده با تو ملاقات کرده اند، این ها که بودند! آن هم در دادگاه و یک دفعه ای! بعد هم صحبتش را پخش نمی کنید، فقط حرف های خودتان را پخش می کنید! این ها بد است بخدا. آبروی کشور را می برد. بخدا ما جای هیچکدام از شما را نمی خواهیم بگیریم ولی یک شهروندیم و حق داریم که بخواهیم کشور درست اداره بشود، عزیز اداره شود، پیشرفته باشد. خب درست عمل کنید، عدالت را پیاده کنید.

بگونه ای صحبت می کنند که “ما مقاومت می کنیم!” راجع به چه چیزی مقاومت می کنید!؟ شما خودتان شاکی هستید در موضوع آقای مشایی و در بسیاری از پرونده های دیگر، خودتان شاکی هستید! خودتان شاکی هستید، خودتان هم دارید رسیدگی می کنید! چه چیز را مقاومت می کنید!؟ شما باید روی حق و عدالت پافشاری کنید، نه اینکه ما یک تصمیم گرفتیم و تا آخر پای آن هستیم! این درست است؟

شجاعت این نیست. شجاعت این است که اگر دیدید تصمیم اشتباه است، بیایید و بگویید. بگویید که تصمیم اشتباه گرفتم. آن وقت عزیزتر می شوید که. آن وقت بقیه تصمیمات شما را هم مردم می پذیرند. والّا تصمیمی که آشکار است که اشتباه است، ظلم است و خلاف قانون است را چه کسی می پذیرد؟ یک فردی به شما بگوید ظالم، قورا پرونده تشکیل می شود! اما اگر کسی از خودتان شکایت کند چند سال به چند سال به آن رسیدگی نمی کنید! من خودم شکایت کردم ولی رسیدگی نکردید! بارها شکایت کردیم! آیا حرمت مسئولین تنها برای یک عده است؟ حرمت شهروند فقط برای یک عده است؟

من نصیحت می کنم که درست عمل کنید. قانون و عدالت حق مردم است. بعد هم شفاف سازی کنید. همه زندگی هایمان را بگذاریم روی میز با یک شرط که هر کس هر چیزی را خارج از آن لیست اعلامی پیدا کرد، مال خودش. اشکالی دارد؟ الان سران سه قوه، برادرانشان بیایند اموالشان را اعلام کنند. زیر آن هم بنویسند که من وکالت می دهم که هر کس خارج از این لیست اموال، در هر کجای دنیا چیزی پیدا کرد، ما خودش. این کار را بکنیم و اجازه بدهیم یک آرامش در کشور ایجاد شود، اعتماد و اطمینان بیشتر شود. کاری نکنیم که اعتمادها هر روز ضعیف تر شود. این به ضرر کُل کشور است.

امیدوارم که بپذیرند و روش ها و برخوردهایشان با حقوق مردم را تغییر بدهند و امیدوارم که از این دوران هم ملت ایران با سرافرازی عبور کند که حتما خواهد کرد، به فضل الهی خواهد کرد. امیدوارم ایران عزیز ما بزودی در آن جایگاه شایسته خودش به لحاظ اقتصادی، رفاه مردم، عزت مردم و اثرگذاری جهانی قرار بگیرد.