مانی رسانه ManiMedia

قطعی شدن حکم مسعود مصاحب و شهرام شیرخانی

مانی رسانه-سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم قطعی حبس علیه «مسعود مصاحب» و «شهرام شیرخانی» خبر داد.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه- مسعود مصاحب، شهروند دو تابعیتی اتریشی ایرانی و شهرام شیرخانی، وکیل سابق دادگستری به اتهام «جاسوسی» دو زندانی امنیتی زندان اوین هر کدام به تحمل ده سال حبس قطعی محکوم شدند. در اسفندماه ۹۸، این دو تن به همراه دستکم ۵۰ زندانی سیاسی و امنیتی دیگر برخلاف اصل تفکیک جرایم به اندرزگاه ۴ سالن ۱ زندان اوینمنتقل شدند که این افراد عمدتا با اتهاماتی نظیر «ارتباط با دول متخاصم» و «جاسوسی» بازداشت، محکوم و زندانی شده‌اند و بسیاری از آنان اتهامات مطروحه را رد کرده و طرح آن را بر اساس اغراض سیاسی می‌دانند.

غلامحسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: “مسعود مصاحب، فرزند محمود، به عنوان دبیر کل انجمن دوستی ایران و اتریش به اتهام «همکاری با اسرائیل و سرویس جاسوسی آلمان» به ده سال حبس محکوم شد و این حکم قطعی شده و در حال اجراست.

وی مدعی شده است که آقای مصاحب مبادرت به جاسوسی در حوزه‌های موشکی، هسته‌ای، نانو و درمان و در اختیار گذاشتن اطلاعات می‌کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه از محکومیت به ده سال حبس قطعی یک تن دیگر به اتهام «جاسوسی» خبر داد و مدعی شد: “شهرام شیرخانی به عنوان جاسوس انگلیس در حوزه‌های مختلف و در پروژه‌های حساس کشور، اطلاعاتی را می‌داد و به دنبال آلوده کردن مدیران و جذب افراد برای سرویس خود بود و اطلاعات قرارداد‌ها در حوزه بانک مرکزی، بانک ملی و وزارت دفاع را در اختیار می‌گذاشت”.

اسماعیلی در ادامه همچنین از بازداشت پنج شهروند دیگر به اتهام جاسوسی خبر داد و اعلام کرد: “اخیرا ۵ مورد دستگیری در وزارت امور خارجه، صنایع و شرکتهای قطعات و پشتیبانی کننده حوزه انرژی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی داشته‌ایم”.