مانی رسانه ManiMedia

قبرس به دلیل افزایش مهاجران از اتحادیه اروپا درخواست کمک کرد

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-پلیس قبرس موفق به درهم شکستن یک باند قاچاقبران انسان و بازداشت دو تن از آن ها شده است. قبرس به خاطر افزایش مهاجران از اتحادیه اروپا درخواست کمک کرده است.

مهاجر نیوز افزود :پلیس قبرس روز یکشنبه اعلام کرد که دو قاچاقبر مظنون را بازداشت کرده است. گفته می شود که آن ها در اوائل ماه نومبر در انتقال ۱۳۱ مهاجر از ترکیه به قبرس (با استفاده از کشتی) شرکت داشته اند.

در روزهای گذشته سه قاچاق بر مظنون دیگر در قبرس بازداشت شدند که عضو اتحادیه اروپا است و در شرق بحیره مدیترانه قرار دارد. حکومت قبرس (به خاطر مهاجران) از اتحادیه اروپا درخواست کمک کرده است. به گزارش پولیس، در ۹ ماه نخست سال روان، حدود ۹ هزار مهاجر در قبرس گرفتار شده اند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ شمار آن ها به ۲۹۳۶ تن می رسید. در سال ۲۰۱۷ تعداد آن ها به ۴۵۸۲ و در سال ۲۰۱۸ به ۷۷۶۱ تن افزایش یافت. در حال حاضر در قبرس که حدود ۸۵۰ هزار تن جمعیت دارد، بیش از ۲۰ هزار مهاجر و آواره زندگی می کنند که جایگاه حقوقی آن ها هنوز مشخص نیست. به گزارش رسانه ها، کمپ های مهاجران در این جزیره گنجایش شمار بیشتری را ندارند. جزیره قبرس در ۷۰ کیلومتری ساحل ترکیه قرار دارد و حدود ۹۰ کیلومتر از سواحل سوریه فاصله دارد.