مانی رسانه ManiMedia

فیلم “شنای پروانه” رکورددار نامزدی جشنواره فیلم فجر

به گزارش سرویس جشنواره فیلم فجر مانی رسانه-فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت با نامزدی در ۱۲ شاخه، رکورددار سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد.

فهرست نامزدهای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، شامگاه دوشنبه ۲۱ بهمن، در یک نشست خبری ویژه در پردیس ملت، اعلام شد.براساس این فهرست،فیلم سینمایی «شنای پروانه» ساخته محمد کارت در ۱۲ شاخه رکورددار است و پس از آن دو فیلم سینمایی «درخت گردو» از محمد حسین مهدویان در ۱۱ شاخه و «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی در ۱۰ شاخه، در رتبه های دوم و سوم نامزدی بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر قرار دارند.

پس از این سه فیلم، «روز صفر» سعید ملکان در ۹ شاخه نامزد دریافت جایزه شده است. در جایگاه بعدی این فهرست، فیلم «پوست» به کارگردانی مشترک بهمن و بهرام ارک با ۶ عنوان نامزدی قرار دارد. «تومان» از مرتضی فرشباف «آتابای» نیکی کریمی و «خروج» ابراهیم حاتمی کیا با ۵ نامزدی، در رتبه بعدی این فهرست قرار دارند.دو فیلم «سینما شهرقصه» به کارگردانی کیوان علی حاتمی و «سه کام حبس» سامان سالور در چهار شاخه نامزد شده اند و «من می ترسم» از بهنام بهزادی و «ابر بارانش گرفته» ساخته مجید برزگر هم با نامزدی در سه شاخه، در ادامه فهرست جای دارند.«مردن در آب مطهر» کارِ برادران محمودی، «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی ها، «مغز استخوان» از حمیدرضا قربانی «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی و «آبادان یازده ۶۰» با نامزدی در دو شاخه، فیلم های بعدی این فهرست هستند.«عامه پسند» سهیل بیرقی با تنها یک عنوان نامزدی، در ردیف پایین فهرست فیلم هایی قرار دارد که سودای سیمرغ دارند.