مانی رسانه ManiMedia

فیلم “بی صدا حلزون” با امکانات ویژه ای برای ناشنوایان اکران می شود

به گزارش سرویس سینما مانی رسانه-بهرنگ دزفولی‌زاده در مراسم بزرگداشت زنده‌یاد باغچه‌بان و معرفی «بی‌صدا حلزون» گفت: برای اکران عمومی فیلم «بی‌صدا حلزون» قرار است امکانات ویژه‌ای برای عزیزان ناشنوا در سینماها فراهم شود که قطعا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مراسم بزرگداشت زنده‌یاد جبار باغچه‌بان همراه با معرفی فیلم «بی‌صدا حلزون» با حضور تهیه‌کننده، کارگردان، بازیگران و عوامل فیلم همراه با جمعی از هنرمندان سینما و جامعه ناشنوایان شب گذشته (جمعه ۲۲ آذرماه) در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.این مراسم با یادی از زنده‌یاد جبار باغچه‌بان و بیان خاطرات شاگردان قدیمی او آغاز شد و در ادامه بیژن بافکار مدیرعامل شرکت آلتون شنوا به عنوان حامی مالی فیلم «بی‌صدا حلزون» و میزبان این مراسم بیان کرد: فیلم «بی‌صدا حلزون» اولین کار فرهنگی شرکت آلتون شنوا است و ما سعی داشتیم در این فیلم با بازیگران درجه یک سینمای کشور همکاری داشته باشیم.

یکی از دلایل حمایت ما از فیلم «بی‌صدا حلزون» کارگردانی جسورانه بهرنگ دزفولی‌زاده، کارگردان جوان و پرانرژی این فیلم بود که موجب افتخار ماست. همچنین تهیه‌کنندگی و پخش این فیلم نیز بر عهده موسسه باسابقه هدایت فیلم به مدیریت آقای مرتضی شایسته است که در اکران داخلی و خارجی این فیلم ما را همراهی خواهند کرد.بهرنگ دزفولی‌زاده کارگردان «بی‌صدا حلزون» با اشاره به اینکه این مراسم را برگزار کردیم تا در کنار هم باشیم و باهم‌برابری را به معنای واقعی زندگی کنیم، گفت: من ناشنوا نیستم و بازیگران اصلی فیلم من هم ناشنوا نیستند اما بسیار تلاش کردند و تمرین کردند تا نقش‌هایشان را که خیلی پیچیده و سخت بود به درستی اجرا کنند.

مشاوران زبان اشاره‌ای در کنار ما بودند و در طول فیلم سعی کردیم از زبان‌های اشاره مختلف بر اساس مقتضیات داستان استفاده کنیم.وی افزود: مایه افتخار ماست که بازیگر کودک فیلم که تقریبا نقش اصلی قصه را دارد ناشنواست و تا جایی که امکان داشت هم سعی کردیم از هنرمندان ناشنوا در این فیلم استفاده کنیم.برای اکران عمومی فیلم «بی‌صدا حلزون» قرار است امکانات ویژه‌ای برای عزیزان ناشنوا در سینماها فراهم شود که قطعا اطلاع‌رسانی خواهد شد. در این فیلم سعی کردم فرهنگ زیبا و آداب و رسوم ناشنوایان را به تصویر بکشم. از این فرصت استفاده می‌کنم و از جامعه شنواهای کشور درخواست می‌کنم که بیاییم از این پس در دایره لغات‌مان کلمه منتج از تفکر و ذهنیت سنتی‌مان نسبت به جامعه ناشنوایان که از گذشته وجود داشته، استفاده و تکرار نکنیم و نسبت به این عزیزان فقط از کلمه ناشنوا و ناگویا استفاده کنیم.