مانی رسانه ManiMedia

فهرست اولیه نامزدهای توپ طلا سال ۲۰۱۸

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه– نشریه فرانس فوتبال که عنوان توپ طلا را به بهترین بازیکن سال اهدا می‌کند، معرفی نامزدهای این عنوان برای امسال را آغاز کرده است.

رقابت امسال بیش از سال‌های بیش با جنجال و جذابیت همراه خواهد بود. در یک سو، کریستیانو رونالدو با رئال مادرید قهرمان چمپیونزلیگ شد و نمایش‌های خیره کننده ای داشت و در تابستان این تیم را ترک کرد تا به درخشش در یووه ادامه دهد ولی در جام جهانی ناکام بود. در آن سو مودریچ که او نیز با رئال قهرمان چمپیونزلیگ شد، در جام جهانی نیز درخشان ظاهر شد و توانست عنوان بهترین بازیکن جام را کسب کند و همچنین از سوی فیفا نیز به عنوان بهترین بازیکن سال شناخته شد.

از این رو این دو هم تیمی سابق، برای این عنوان رقابت نزدیکی خواهند داشت. حال مجله فرانس فوتبال، شروع به انتشار نام کاندیداهای این عنوان کرده که در زیر می‌خوانیم:

 سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی – آرژانتین)

تعداد بازی ها در سال ۲۰۱۸: ۳۳ بازی

تعداد گل‌ها در سال ۲۰۱۸: ۲۶ گل

عناوین در سال ۲۰۱۸: لیگ برتر، جام اتحادیه، کامیونیتی شیلد

چرا آگوئرو شایسته توپ طلاست؟

مهاجم بهترین تیم انگلیس در سال ۲۰۱۸، در عرض ۴۰ روز ۹ گل برای تیمش در لیگ برتر به ثمر رساند. او همچنین به همراه آرژانتین در جام جهانی حاضر شد و دو گل زد (یک گل مقابل فرانسه).  او این فرصت را دارد که ثابت کند یکی از بهترین های پستش در جهان است.

الیسون بکر (رم،لیورپول – برزیل)

تعداد بازی‌ها در سال ۲۰۱۸: ۴۵ بازی

عناوین در سال ۲۰۱۸: –

چرا الیسون شایسته توپ طلاست؟

گلر برزیلی برای اولین بار در این فهرست قرار گرفته است. او فصلی فوق العاده را با رم سپری کرد تا نیمه نهایی چمپیونزلیگ پیش رفت و در جام جهانی نیز نمایش قابل قبولی داشت ولی به همراه برزیل نتوانست از سد بلژیک در یک چهارم نهایی بگذرد. او راهی لیورپول شد و فصل خوبی را با این تیم تا به اینجا سپری کرده است.

گرت بیل ( رئال مادرید – ولز)

تعداد بازی‌ها در سال ۲۰۱۸: ۳۹ بازی

تعداد گل‌ها در سال ۲۰۱۸: ۲۵ گل

عناوین در سال ۲۰۱۸: چمپیونزلیگ

چرا گرت بیل شایسته توپ طلاست؟

وقتی بیل از مصدومیت رها شد، بار دیگر نشان داد که یکی از بهترین بازیکنان جهان است. او گلی استثنایی در فینال چمپیونزلیگ زد و قهرمانی را برای تیمش به ارمغان آورد. با پیوستن رونالدو به یوونتوس، او به امید اصلی تیمش تبدیل شده است.

کریم بنزما ( رئال مادرید)

تعداد بازی‌ها در سال ۲۰۱۸: ۳۸ بازی

تعداد گل‌ها در سال ۲۰۱۸: ۱۲ گل

عناوین در سال ۲۰۱۸: چمپیونزلیگ

رتبه در توپ طلا سال قبل: ۲۵

چرا کریم بنزما شایسته توپ طلاست؟

در چمپیونزلیگ، مهاجم فرانسوی بازیکن بسیار مهمی برای رئال مادرید بود. در نیمه نهایی، او دو گل مقابل بایرن مونیخ قدرتمند به ثمر رساند و تیمش را راهی فینال کرد. در فینال نیز از اشتباه کاریوس استفاده کرد و گل اول تیمش را به ثمر رساند. اگر از چند بازی اخیر چشم پوشی کنیم، او در فصل جدید نیز عملکرد خوبی داشته است.

ادینسون کاوانی ( پاری سن ژرمن – اروگوئه)

تعداد بازی ها در سال ۲۰۱۸: ۳۸ بازی

تعداد گل‌ها در سال ۲۰۱۸: ۲۸ گل

رتبه در توپ طلا سال قبل: ۱۱

چرا ادینسون کاوانی شایسته توپ طلاست؟

ال ماتادور از ژانویه سال قبل، ۲۸ گل به ثمر رسانده است و در فصل جدید نیز موفق به زدن ۵ گل شده است. او در جام جهانی نیز یکی از بهترین بازیکنان اروگوئه بود ولی ادی و سوارز در خط حمله، تنها بودند و به همین علت اروگوئه نتوانست راه به جایی ببرد.

ورزش سه*