مانی رسانه ManiMedia

علی رهبری با نوازنده مشهور چین به روی صحنه رفت

به گزارش سرویس موسیقی مانی رسانه-علی رهبری رهبر اسبق ارکستر سمفونیک تهران با نوازنده مشهور چین با نام «دان زو» در ازمیر ترکیه روی صحنه رفت.

بنا به دعوت مرکز هنری احمد سایگون در شهر ازمیر کشور ترکیه، روز جمعه هشتم آبان‌ماه علی رهبری به همراه دان زو نوازنده مشهور ویولن چینی با ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر روی صحنه رفتند و آثاری از ،«روبرت شومان،» و «گوستاو مالر» را اجرا کردند.ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر جزو بکی از بهترین ارکستر های کشور ترکیه بشمار می‌آید. این ارکستر که از سال ۱۹۷۵ بصورت ارکستر بزرگ سمفونیک فعالیت‌های خودش را شروع کرده و تاکنون با اغلب رهبرها وسولیست‌های مشهور جهان همکاری داشته و تورهای مختلفی در کشورهای جهان داشته است.

اکنون این ارکستر برای همکاری طولانی مدت قرارداد جدیدی با علی رهبری رهبر بین‌المللی ایرانی امضا کرده است. علی رهبری رهبر و مدیر هنری سابق ارکسترهای سمفونیک در شهرهای، بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران کنسرت اختتامیه فصل  هنری گذشته و افتتاحیه این فصل  ارکستر سمفونیک دولتی استانبول را نیز به‌عهده داشت. علی رهبری  تا کنون با بیش از ۱۲۰ ارکسترسمفونیک  در قاره‌های مختلف همکاری داشته  و در کشور ترکیه نیز  ۱۵ سال  همکاری با ارکستر سمفونیک دولتی استانبول و ۷ سال  با ارکستر سمونیک دولتی آنتالیا را در کارنامه خود دارد.