مانی رسانه ManiMedia

عباس نوری شادکام فعال اجتماعی محکوم به ۳۵ سال حبس تعزیری

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-محمد مقیمی، وکیل مدافع عباس‌ نوری شادکام، فعال اجتماعی، خبر داد که موکلش به ۳۵ سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان محکوم شده است. شادکام سال ۹۵ توسط مامورین اطلاعات سپاه دستگیر شد.

محمد مقیمی، وکیل مدافع عباس‌ نوری شادکام، روز یکشنبه ۱۷ شهریور (۸ سپتامبر) با ارسال توییتی از محکومیت موکلش به ۳۵ سال حبس و دو سال اقامت اجباری در نیک شهر استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

مقیمی در توییت خود نوشته است: «موکلم آقای عباس نوری شادکام فعال اجتماعی که در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان یزد به اتهامات اهانت به پیامبر، اهانت به حضرت داود نبی، حضرت زهرا، حضرت موسی و حضرت خدیجه به ۳۵ سال حبس (هر اتهام ۷ سال حبس که برابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، یکی از آنها قابل اجراست) و دو سال اقامت اجباری در نیک شهر محکوم شد.»

محمد مقیمی، وکیل مدافع عباس نوری شادکام، همچنین گفته است که رای صادر شده برای موکلش در دیوان عالی کشور به تأیید رسیده و به زودی جهت اجرای حکم به موکلش ابلاغ خواهد شد.

این وکیل دادگستری افزود: «علاوه بر این اتهامات، اتهامات دیگری از جمله سب‌النبی و تبلیغ علیه نظام نیز در دادگاه انقلاب بافق علیه آقای نوری مطرح بود که خوشبختانه از این اتهامات تبرئه شدند.»

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شادکام سال گذشته در دادگاه کیفری استان یزد برگزار شد. در گزارش هرانا همچنین آمده است که او به دلیل “فعالیت‌های تلگرامی” و با اتهام “تبلیغ علیه نظام”  بازداشت شد.

عباس نوری شادکام در مرداد ۹۵ توسط مامورین اطلاعات سپاه به دلیل فعالیت‌های تلگرامی و با اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت و پس از نزدیک به ۱۱ ماه در تاریخ ۲۰ خردادماه ۹۶ با تودیع قرار وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی آزاد شد.

جلسه آخر دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای شادکام که منجر به صدور حکم ۳۵ ساله حبس و اقامت اجباری دو ساله در نیک‌شهر شد در خردادماه سال گذشته و در شعبه یک دادگاه کیفری یک استان یزد برگزار شد.

به گفته فعالان حقوق بشر ایرانی زیاد بودن تعداد اتهامات فعالان مدنی، کارگری و اجتماعی دست قضات را برای صدور حکم حداکثر مجازات باز کرده است.

هرانا در ادامه افزود:اتهامات عباس نوری شادکام در پنج مورد است. حکم ۳۵ سال حبس و دو سال اقامت اجباری در  نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان عباس نوری شادکام بابت پنج اتهام صادر شده است.