مانی رسانه ManiMedia

عاملان حمله بر اقامتگاه های پناهجویان در آلمان به ندرت محکوم می شوند

به گزارش سرویس پناهجویان مانی رسانه-براساس یک مستند تلویزیونی تنها ۸ درصد از حملات نژادگرایانه علیه اقامتگاه های پناهجویان در آلمان از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ منجر به محکومیت عاملان آن شده است.

دویچه وله دری افزود:مستندی زیر عنوان «دولت ضعیف» که دوشنبه توسط شبکه اول تلویزیون عامه آلمان (ای آر دی) نشر می شود، حاکی است که موارد بسیار محدودی از حملات بر اقامتگاه های پناهجویان منجر به محکومیت عاملان آن به مجازات زندان و جریمه نقدی شده است.«اس وی ار» و «بی ار»، رسانه های عامه ایالت های جنوبی آلمان برای این مستند آمار حملات بر اقامتگاه های پناهجویان و مواردی که منجر به محکومیت شده است را از همه ایالت های این کشور جمع آوری کرده اند.

این رسانه ها دریافته اند که از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ مجموعاً ۲۵۵۸ حادثه حمله بر اقامتگاه های پناهجویان در سراسر آلمان اتفاق افتاده است که از نقاشی و نوشتن دشنام ها بر دیوارهای این اقامتگاه ها گرفته تا موارد جدی حملات با مواد آتش زا و بمب را شامل می شود.اما در این دوره زمانی تنها ۶۰۰ حادثه به صورت رسمی در وزارت داخله فدرال درج شده است. در این مستند آمده است که قضایای حل شده و موارد محکومیت در پی این حملات به مراتب پایین تر از آمار این حوادث است.در این مستند آمده است که از مجموع ۲۵۵۸ حادثه تنها ۱۸ درصد یا ۴۶۷ قضیه واقعاً مورد تحقیق قرار گرفته  یا منجر به کشف عاملان آن شده است. و از این میان، تنها در ۲۰۶ مورد (۸ درصد) مجازات زندان یا جریمه نقدی بر عاملان این خشونت ها وضع شده است.علاوه بر این، تفاوت بزرگ منطقه ای نیز در پیگیری این قضایا آشکار شده است. مثلاً در ایالت بادن وورتمبرگ ۶۴ درصد قضایای که واقعاً مورد تحقیق قرار گرفته اند منجر به محکومیت عاملان آن شده است، در حالی که در براندنبورگ این میزان ۲۸ درصد بوده است.

جرایم در سطوح محلی کم اهمیت جلوه داده شده اند

سازندگان این فیلم مستند به این نتیجه رسیده اند که هرچند مقام های حکومت فدرال سیاست های سختی را در برابر اعمال نژادپرستانه روی دست گرفته اند، اما اجرای این سیاست ها در سطوح محلی ناچیز بوده است.این فیلم سازان نتیجه گیری کرده اند که «به نظر می رسد که ماموران پولیس، سارنوالان و قاضیان در سطح کاری سال هاست که انگیزه های راستگرایانه جرایم را کم اهمیت جلوه می دهند و هنوز حملات نژادپرستانه را ناچیز می شمارند.»