مانی رسانه ManiMedia

طرح مسکن ملی بدون حمایت مردم امکان پذیر نیست

مانی رسانه-همانگونه که دولت با برنامه ریزی در این طرح کاملا استراتژیک عمل کرده و سازندگان سرمایه‌هایشان را پای کار آورده‌اند ، مردم نیز می‌بایست در این طرح همکار و همیار دولت باشند تا صاحبخانه شوند.

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-خلیل محبت‌خواه درباره دلیل عدم واریز آورده اولیه برخی از متقاضیان مسکن ملی اظهار داشت: بی‌اطلاعی و غفلت پیش خریداران ( واجدین شرایط اقدام ملی ) و عدم واریز وجه سبب آسیب به طرح خواهد شد، ساخت و ساز را فرسایشی کرده و مانع خانه‌دار شدن متقاضیان می‌شود.

 وی ادامه داد: این طرح در صورتی طی ۱۸ ماه الی دو سال به پایان خواهد رسید که با تاخیر در پرداخت مواجه نشویم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: واجدینی که قادر به پرداخت وجه اولیه  (۴۰ میلیون تومان) نباشند بمنظور تسهیل در راستای اجرای پروژه حذف شده و افراد جدید جایگزین شان می گردد.

با توجه به اینکه طرح اقدام ملی مسکن برای دهک های ۴ الی ۷ و اقشار ضعیف جامعه طراحی شده است پرداخت آورده اولیه نیز بر اساس توان مالی این افراد برنامه ریزی شده است بنابراین بمنظور تسریع در ساخت طرح مسکن ملی افراد باید طی برنامه ریزی منظم به پرداخت وجه اولیه اقدام نماییند چرا که اجرای این طرح علاوه بر حمایت دولت حمایت مردم را نیز می طلبد.

محبت‌خواه همچنین خواستار تسهیلات ۵۰ درصدی برای دهک‌های مذکور و همکاری شهرداری‌ها در این خصوص و پیشبرد طرح اقدام ملی شد و گفت: اقدام سریع شهرداری‌ها بسیار ضروری است و اگر باور داشته باشیم که این اقدام یک اقدام ملی است تمام نهادها و ارگان‌ها می‌بایست پای کار بیایند.