مانی رسانه ManiMedia

صادرات تخم مرغ متوقف شد

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر، تشکل صادرات آن به بازارهای هدف را متوقف کرده است.

کارشناسان گرانی‌های اخیر را ناشی از نوسان نرخ بنزین می‌دانند.از همین رو مسؤولان برای پیشگیری از افزایش قیمت کالاها و تعدیل جو روانی حاکم بر بازار باید اقدامات مناسبی انجام داده و برنامه‌ریزی دقیقی برای رفع دغدغه‌های فروشندگان و مغازه‌داران از افزایش نرخ حمل و نقل در اثر افزایش نرخ بنزین داشته باشند تا شاهد رشد قیمت ها در ماه های آتی نباشیم.

با توجه به نوسان قیمت، تشکل جلوی صادرات تخم مرغ را گرفت که با وجود نبود محدودیت‌های صادراتی، طی هفته‌های اخیر صادراتی به بازار‌های هدف نداشتیم. عرضه زیاد تخم مرغ  در برابر تقاضا عامل اصلی افت قیمت تخم مرغ در فصل تابستان بود،براین اساس شرکت پشتیبانی حدود ۱۰۰۰ تن تخم مرغ مازاد را  از سطح بازار جمع آوری کرد که با توجه به حجم بالای تولید این میزان کافی نبود و چنانچه دولت در همان مقطع زمانی محصول بیشتری از مرغداران خریداری می کرد، نه تنها با زیان چشمگیر تولیدکنندگان روبرو نبودیم، بلکه در شرایط فعلی می توانست ذخایر خود را به منظور تنظیم بازار عرضه کند.