مانی رسانه ManiMedia

شیرین عبادی بر «اصلاح ناپذیری» و «ضرورت تغییر» رژیم جمهوری اسلامی تاکید کرد

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-در ادامهٔ موج جداییِ حامیان رژیم جمهوری اسلامی از جناح های مختلف حاکمیت، شیرین عبادی فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل خواستار تغییر رژیم حاکم ایران شد.

به گزارش شبکه های اجتماعی، دکتر شیرین عبادی طی گفتگو با نشریه آمریکایی «بلومبرگ»، با اشاره به اعتراضات و تظاهرات سراسری دی ماه در ایران گفت:‌«مردم به صورت خودجوش در ۷۰ شهر به خیابان‌ ریختند و خواهان رفراندوم شدند. من به عنوان یک مدافع حقوق بشر، وظیفه دارم تا به مردم‌ کمک کنم تا به این اهداف برسند».

این فعال سابقا متمایل به جریان اصلاحات در ایران، اصلاحات در ایران را «بی فایده» دانست و با تاکید بر «نارضایتی مردم» ادامه داد که معترضان خواستار تغییر حکومت جمهوری اسلامی هستند. او بر انجام یک رفراندم تحت نظارت سازمان ملل تاکید کرد.

شیرین عبادی که اخیرا بیانیه ۱۵ نفره برای برگزاری رفراندم در ایران را امضا کرده است، خواستار تحریم های بیشتر بر جمهوری اسلامی شده است به شیوه ای که به مردم آسیب نرسد. او از جمله تحریم صداوسیمای جمهوری اسلامی را پیشنهاد کرد. عبادی در عین حال تاکید کرد: «تغییر رژیم در ایران باید در داخل ایران و توسط مردم ایران اتفاق بیفتد».

شیرین عبادی همچنین از حضور در نشست لابیست های رژیم ایران در آمریکا (گروه نایاک) در سال ۲۰۱۱ نیز ابراز پشیمانی کرد و آن را سازمانی دانست که به حکومت جمهوری اسلامی نزدیک تر است تا مردم ایران: « وقتی عملکرد نایاک را بررسی می‌کنم می‌بینم که آنها به آنچه حکومت ایران می‌گوید نزدیکترند تا آنچه مردم ایران می‌خواهند».