مانی رسانه ManiMedia

شرایط سخت و بلاتکلیف سه شهروند بهایی در زندان سمنان

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه- بهنام اسکندرانی، یلدا فیروزیان و اردشیر فناییان، سه شهروند بهایی ساکن سمنان، علیرغم گذشت بیش از ۴ ماه، به صورت بلاتکلیف در زندان این شهر در بازداشت به سر می برند. گفته می شود پرونده این شهروندان به دادگاه انقلاب ارسال شده با این حال تاکنون از داشتن وکیل محروم مانده اند. در این میان بهنام اسکندرانی با وجود آسیب دیدگی ناشی از ضرب و شتم کماکان از ملاقات و تماس با خانواده خود محروم است. این شهروندان در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد به زندان سمنان منتقل شدند.

با گذشت بیش از ۴ ماه، سه شهروند بهایی ساکن سمنان کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می برند.

گفته می شود پرونده بهنام اسکندرانی (اسکندریان)،یلدا فیروزیان و اردشیر فناییان به دادگاه انقلاب سمنان ارسال شده است با این حال این شهروندان تاکنون از حق داشتن وکیل محروم بوده اند.

علارغم ارسال پرونده این شهروندان به دادگاه انقلاب سمنان با دخالت نهاد های امنیتی از آزادی موقت آنان جلوگیری شده و بصورت بلاتکلیف در انتظار برگزاری دادگاه هستند.با توجه به عدم اجازه تماس و ملاقات به آقای اسکندرانی و ضرب و شتم وی توسط دو زندانی دیگر،این احتمال می رود که ممانعت از آزادی و ملاقات به جهت از بین رفتن آثار ضرب و شتم و بازجویی های تحت فشار بوده باشد.”

بهنام اسکندرانی، پس از مقاومت در بازجویی های تحت فشار جهت اعترافات اجباری، به قرنطینه زندان سمنان در کنار دو زندانی دیگر منتقل شده و توسط آنان مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است.

خبرگزاری هرانا در ادامه افزود:عدم پاسخ‌دهی صریح مسئولین در این خصوص در کنار ممانعت از آزادی موقت این شهروندان باعث افزایش نگرانی خانواده های این شهروندان بهایی شده است.