مانی رسانه ManiMedia

شرایط جسمی علیرضا شیرمحمدعلی؛ در زندان تهران بزرگ نامطلوب است

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ علیرغم وجود درد شدید در ناحیه شکم و مشکوک به آپاندیس با بی توجهی مسئولین زندان مواجه شده است. همچنین دادگاه تجدید نظر این زندانی نیز در تاریخ ۱۸ تیرماه و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد.

 هرانا افزود: ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۴ اردبیهشت‌ماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ با درد شدید در ناحیه شکم مواجه شده است.یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی گفت: “دل درد شدید آقای شیرمحمدعلی مشکوک به آپاندیس بوده است با این حال علیرغم اینکه وی به دو افسر نگهبان به نام‌های رضا حدادی و مهدی رشیدی اطلاع داده به جای رسیدگی با توهین و تحقیر مواجه شده و به سلول فرستاده شده است. به دلیل اینکه در بهداری زندان اکثر اوقات پزشک حاضر نیست، در زمان حضور هم رسیدگی به تعداد بسیار زندانیان ممکن نمی شود”.

همزمان گزارش شده است، جلسه دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی نیز در تاریخ ۱۸ تیرماه سال جاری و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد. این جلسه دادگاه در تاریخ ۲۰ فروردین ماه پس از اخذ مهلت وکیل جهت مطالعه پرونده به روزهای آتی موکول شده بود.علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است.این زندانی که هم اکنون در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ در حال تحمل حبس است از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۷ در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و مخالفت با طرح درخواست انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۲۷ فروردین ماه با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داد.