مانی رسانه ManiMedia

سینا ربیعی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد

مانی رسانه- سینا ربیعی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه ۹۸ که در اعتراض به ساقط شدن هواپیمای اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران شکل گرفت، در دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم امروز شنبه ۱ شهریورماه به وکیل مدافع وی ابلاغ شده است.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-  سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادر شده است، آقای ربیعی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این حکم امروز شنبه ۱ شهریور ۹۹ به حسین تاج، وکیل مدافع وی ابلاغ شده است.

آقای تاج طی یادداشتی در این خصوص نوشت: “پرونده سینا ربیعی دانشجوی ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران با اتهام اخلال در نظم و صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارجاع شد علیرغم ایرادات جدی (عدم صلاحیت دادگاه انقلاب)، قاضی با تغییر اتهام وی به اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی او را به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد”.

سینا ربیعی پیشتر در جریان اعتراضات دیماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.