مانی رسانه ManiMedia

سیتی ۲-۱ لیورپول

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-منچسترسیتی در دیداری جذاب و تماشایی با نتیجه ۲-۱ لیورپول را شکست داد تا امیدهایش برای دفاع از عنوان قهرمانی لیگ برتر را زنده نگه دارد.

در این دیدار که دو تیم نمایش هیجان انگیزی ارائه دادند، در نهایت سیتی با گل های سرخیو آگوئرو و لروی سانه به پیروزی رسید و تک گل روبرتو فیرمینو نتوانست مانع از شکست قرمزها شود.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی، بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود. در ادامه بازیکنان سیتی بیشتر توپ را در اختیار داشتند اما پرس بازیکنان لیورپول از جلوی زمین، مانع از شکل گیری بازی آنها می شد.

در ادامه بازیکنان لیورپول تا اندازه ای پیش کشیدند اما باز هم این سیتی بود که تیم برتر میدان بود تا اینکه سرانجام در دقیقه ۴۰، این تیم به گل رسید. بعد از اینکه فرار سانه و ارسال او به دهانه دروازه لیورپول، توسط مدافعان این تیم دفع شد، روی موج دوم حمله، برناردو سیلوا صاحب توپ شد و روی پاس او،  سرخیو آگویر با یک ضربه دیدنی دروازه آلیسون را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول، باز هم این بازیکنان سیتی بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و این نیمه با همان یک گل به سود سیتی به پایان رسید.

دو تیم نیمه دوم را هجومی آغاز کردند و لیورپولی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، نمایش هجومی تری ارائه می دادند؛ هرچند در دقایق ابتدایی این نیمه نیز موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد.

در دقیقه ۵۸، دانیلو روی یک نفوذ خوب و حرکت عرضی، صاحب موقعیت شد اما ضربه او از کنار دروازه آلیسون به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد، روی ارسال الکساندر آرنولد و اشتباه ادرسون در خروج، توپ با دفع ناقص کمپانی به فیرمینو رسید اما ضربه او را در دهانه دروازه، ادرسون با یک واکنش به موقع برگشت و این موقعیت خوب از دست رفت.

اما سرانجام در دقیقه ۶۴، لیورپول به گل تساوی رسید. روی یک ارسال بلند از الکساندر آرنولد به پشت مدافعان سیتی، اندرو رابرتسون با یک پاس عرضی، فیرمینو را صاحب موقعیت کرد و او هم با ضربه سر، دروازه ادرسون را گشود تا حساب کار ۱-۱ شود.

سیتی که پیروزی را از دست رفته می دید، پیش کشید و با حضور گوندوگان به داوید سیلوا، تلاش کرد تا جریان بازی را در دست بگیرد. اتفاقی که رخ داد و این تیم بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، سرانجام در دقیقه ۷۲ به گل دوم رسید.

فرار عالی رحیم استرلینگ و پاس در موقعیتی مناسب به لروی سانه، با شوت بی نقص این ستاره آلمانی همراه شد و سیتی ۲-۱ پیش افتاد.

بعد از این گل نوبت لیورپولی ها بود که با نفرات زیاد به سوی دروازه سیتی حمله ور شوند و در مقابل، بازیکنان سیتی، به دنبال استفاده از ضدحملات بودند. در دقیقه ۸۲، چیزی نمانده بود که آگوئرو، اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما آلیسون با یک واکنش عالی، مانع از گلزنی ستاره آرژانتینی در موقعیت تک به تک شد.

دو دقیقه بعد محمد صلاح می توانست در موقعیت مناسب، بار دیگر کار را به تساوی بکشد اما باز هم آلیسون دروازه سیتی را نجات داد.

حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۹۰، سیتی صاحب دو موقعیت پیاپی شد اما ضربات سیلوا و آگوئرو، راهی به چهارچوب دروازه لیورپول پیدا نکرد.

در وقت های تلف شده، لیورپولی ها تلاش زیادی برای زدن گل تساوی انجام دادند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با برتری ۲-۱ سیتی به پایان رسید. به این ترتیب، لیورپول ۵۴ امتیازی باقی ماند و سیتی با این سه امتیاز، ۵۰ امتیازی شد تا نبرد قهرمانی همچنان جذاب و غیرقابل پیش بینی باقی بماند.

ورزش سه*