مانی رسانه ManiMedia

سوء مدیریت مسئولان دولتی در رسیدگی به مناطق محروم در شرایط کرونا

مانی رسانه-مردم در مناطق محروم از کمبود اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده رنج می‌برند. مناطق محروم مرزی مبادی ورودی و خروجی بوده و نیازمند امکانات و توجه ویژه وزارت بهداشت و درمان است.

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به توزیع اقلام بهداشتی در مناطق مرزی و محروم کشور اقدام کند. ازطرفی تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیمی بسیار خوبی بود که باید تدوام داشته باشد، چرا که دانش‌آموزان نمی‌توانند به صورت کامل بهداشت فردی خود را رعایت کنند. همچنین مکان‌های عمومی هم باید به صورت موقت تا زمان رفع خطر ابتلا به بیماری کرونا تعطیل باشد.

 سوء مدیریت مسئولان دولتی در رابطه با پیگیری و کنترل بیماری کرونا کاملا مشهود است، اکثر کشورهای جهان با این ویروس نوپدید دست و پنجه نرم می‌کنند، بر همین اساس موجی از نگرانی و ترس میان مردم جامعه وجود دارد که باید با شفافیت در ارائه اخبار و تلاش برای رفع کمبودها آرامش مردم رافراهم کنیم.

با اینکه پزشکان و متخصصان بسیار خوبی در کشور داریم اما متاسفانه سوء مدیریت و کمبود امکانات موجب افزایش مشکلات شده است. در حال حاضر دولت سخن از نبود کمبود اقلام بهداشتی می گوید اما متاسفانه آمار خلاف این موضوع را بیان می کند بطوری که می بینیم مناطق زیادی در کشورمان از دسترسی به موارد اولیه حتی ماسک محروم هستند بخصوص در مناطق مرزی شاهد نبود این اقلام هستیم.

متاسفانه با شیوع روز به روز این بیماری هنوز دولت و مسئولان تصمیمی برای کمک به این مناطق اتخاذ نکرده اند.