مانی رسانه ManiMedia

سرنوشت بازی سپاهان و استقلال چه می شود

مانی رسانه-استقلال با بهترین خط حمله لیگ برتر به مصاف تیمی می‌رود که صاحب بیشترین کلین‌شیت را در درون دروازه خود دارد.

به گزارش سرویس ورزشی مانی رسانه-بدون تردید حساس‌ترین بازی هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر امشب(شنبه) از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و سپاهان به انجام می‌رسد.

خارج از رقابت همیشه داغ این دو تیم و بازیکنان زیادی که سابقه حضور در تیم مقابل را داشته‌اند و با وجود نبودن امیرقلعه‌نویی در ورزشگاه آزادی بازهم این مسابقه جذاب است چرا که از لحاظ جدولی دو تیم همسایه یکدیگرند و این دیدار ۶ امتیازی به حساب می‌آید. استقلال با ۴۵ امتیاز در رده سوم است و سپاهان با همین تعداد امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.

آبی‌پوشان تهرانی در سه دیدار اخیر خانگی خود سه تساوی عایدشان شده و بردی نداشته‌اندو سپاهان نیز در ۹ بازی خارج از خانه پیشین خود هفت تساوی و ۲ باخت داشته و به پیروزی نرسیده است. به عبارتی دیگر آخرین برد خارج از خانه سپاهان مقابل گل‌گهر در هفته هفتم بوده است.

اما به سراغ یکی از اصلی‌ترین و سرنوشت‌ساز ترین دوئل‌های امشب برویم. سپاهان با پیام نیازمند در درون دروازه موفق شده ۱۶ کلین‌شیت را در این فصل از خود بر جای بگذارد. او با اینکه در چند هفته اخیر نتوانسته عملکرد خیلی خوبی داشته باشد اما بازهم یکی از ارکان طلایی‌پوشان در ورزشگاه آزادی است. یادمان نرود که سپاهان در ورزشگاه آزادی موفق به شکست پرسپولیس شد. سپاهان در حال حاضر نیز سومین خط دفاع برتر لیگ را به خود اختصاص داده است.

حالا همین پیام نیازمند باید برای دومین بار در این فصل مقابل بهترین خط حمله لیگ قرار بگیرد. استقلال با ۴۶ گل زده بهترین حط حمله لیگ نوزدهم را مال خود کرده و در خط حمله این تیم سه مهاجم آماده حضور دارند که ۲ نفر از آنها در دیدار رفت نیازمند را تسلیم کردند. دیاباته با ۱۱ گل، مطهری و قایدی هم با ۹ گل در برابر سپاهان صف‌آرایی خواهند کرد. آنها به دنبال این هستند تا با باز کردن دروازه نیازمند هم تیمشان را به پیروزی برسانند و هم برای آقای گلی تلاش کنند. این مثلث تهاجمی(DMG) که به احتمال زیاد باهم در زمین از ابتدا حضور ندارند در طول بازی می‌توانند خطرات زیادی را برای خط دفاعی سپاهان ایجاد کنند.

بازی رفت این دو تیم در اصفهان با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید. در آن دیدار دیاباته و قایدی برای استقلال و گولسیانی و نورافکن برای سپاهان موفق به گلزنی شدند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که در بازی رفت استراماچونی هدایت استقلال را به عهده داشت و حالا فرهاد مجیدی. مجیدی هنوز در ورزشگاه آزادی شکستی را متحمل نشده است.