مانی رسانه ManiMedia

سخنگوی ارتش اسرائیل:جمهوری اسلامی به حزب‌الله در زمینه ساخت موشک‌های هدایت‌شونده یاری می‌رساند

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- جاناتان کونریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنجشنبه هفتم شهریور (۲۹ اوت) با انتشار بیانیه‌ای ایران را متهم به پشتیبانی از برنامه موشکی حزب‌الله لبنان کرد.

خبرگزاری فرانسه (AFP) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) از همکاری ایران با حزب‌الله لبنان در عرصه ساخت موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق خبر داده است.

جاناتان کونریکوس گفته است که حزب‌الله لبنان در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار موشک در اختیار دارد و همین موضوع تهدیدی جدی برای امنیت اسرائیل به شمار می‌آید.

دویچه وله افزود: بنا بر اظهارات سخنگوی ارتش اسرائیل، تجهیز حزب‌الله به موشک‌های هدایتشونده بر دامنه این خطر می‌افزاید. خطری که بر اساس اظهارات کونریکوس می‌تواند خسارات و تلفات سنگینی در پی داشته باشد.

تغییر تاکتیک ایران

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود به نقل از ارتش اسرائیل نوشته است که جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۱۶ به این سو، تاکتیک خود را در زمینه تقویت توان موشکی حزب‌الله تغییر داده است.

بر اساس این گزارش در فاصله زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ایران تلاش داشته است از طریق خاک سوریه، موشک‌های ساخت خود را در اختیار حزب‌الله قرار دهد. اما اسرائیل با کشف این برنامه، آن را خنثی کرد.

از این‌رو، جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۱۶ به بعد اقدام به پشتیبانی از حزب‌الله در زمینه ساخت موشک‌های پیشرفته نموده است.

پشتیبانی ایران از ساخت موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق، از جمله کمک‌هایی است که مشاوران نظامی ایران در اختیار حزب‌الله قرار داده‌اند. ارتش اسرائیل تصاویری از چهره‌های اصلی تسلیحاتی ایران و لبنان منتشر کرده است.

حملات پهپادی به مراکز حزب‌الله

در واپسین روزهای هفته گذشته خبر حمله پهپادی به یکی از انبارهای تسلیحاتی حزب‌الله در نزدیکی بیروت منتشر شد. دولت لبنان ارتش اسرائیل را مسئول این حمله دانسته است.

بر اساس گزارشی که از سوی روزنامه انگلیسی “تایمز” منتشر شده هدف از این حمله ضربه زدن به یکی از مراکز تسلیحاتی ایران در لبنان بوده است.

روز چهارشنبه ۲۸ اوت نیز رسانه‌های لبنان خبر از تیراندازی واحدهای نظامی این کشور به یک پهپاد داده بودند.

در همین زمینه: