مانی رسانه ManiMedia

سانس‌های جشنواره تئاتر استان تهران را قُرق کردند

به گزارش سرویس سینما و تئاتر مانی رسانه-از شهرستان پاکدشت، محل برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران خبر می‌رسد که این رویداد هنری با استقبال گسترده مخاطبان روبه رو شده است.

این استقبال به گونه‌ای بوده که معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران می گوید: «شاهد استقبال بسیار پرشور مردم و اهالی هنر از اجرای آثار روی صحنه هستیم به گونه‌ای که از ساعت ۱۵ تمامی سالن‌ها با ظرفیت کامل، پذیرای علاقه‌مندان به هنر نمایش است».
جشنواره تئاتر استان تهران با موضوع لبخند از ۱۷ تیر جاری شروع به کار کرده و روز جمعه ۲۱ همین ماه (فردا) خاتمه می یابد.

محمدحسین اسماعیلی معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معتقد است: استفاده از سه داور باتجربه در حوزه طنز، علیرضا استادی، سعید آقاخانی و هومن حاج عبدالهی باعث شده بسیاری از گروه‌ها و علاقه‌مندان، فضا را برای ارتقای سطح کار حرفه‌ای خود مناسب ببینند و از نظرات این افراد استفاده کنند، ضمن اینکه داوران این جشنواره نیز از کیفیت آثار راه یافته به مرحله نهایی ابراز رضایت دارند.

به گفته وی فضای برگزاری جشنواره، بستر مناسبی را برای مردم و هنرمندان ایجاد کرده تا در یک گردهمایی هنری، تجربیات کاری را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و درصدد ارتقای کیفیت فعالیت هنری خود برآیند که این را در ارتباط موثر گروه های مختلف، داوران، مسئولان جشنواره و مردم می‌توان مشاهده کرد.
وی اظهارداشت: در پایان برگزاری این جشنواره، تلاش می شود فضایی برای گسترش اجرای آثار و برگزاری جشنواره های مشابه در سطح ملی فراهم شود و هنرمندان سایر رشته های هنری نیز برای ایجاد شور، نشاط و امید در جامعه، آثار خود را در قالب طنز ارائه کنند.
اسماعیلی افزود: زبان طنز و بیان هنرمندانه مشکلات جامعه سبب می شود بسیاری از مردم، از چنین آثاری استقبال کنند و شرایط برای توسعه فعالیت های هنری فراهم آید.

این جشنواره تئاتر استانی با برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر شهرستان پاکدشت همزمان شده است.

آثاری شامل” قصه بخت” به کارگردانی معصومه پاسیار از اسلامشهر، “خانواده دوست داشتنی من” به کارگردانی محمد رفیعی از رباط کریم، “خاتون پرده نشین” به کارگردانی علی طربی از ری، “یک حوری و سه لوطی” به کارگردانی سعید تاجیک از دماوند، “ایست نگاه” به کارگردانی مهدی جواهری آریا از تهران و “شبی در تهران” به کارگردانی مهشید حسینیان از تهران در قالب جشنواره تئاتر استان تهران ارائه شده است.

همچنین در این جشنواره “قانقاریا” به کارگردانی محمدصادق اسدی از تهران، “تنهایی مفرد شایان” به کارگردانی پیمان می‌آبادی از ورامین، “خواستگاری” به کارگردانی رضا نجاری از قرچک، “پیک نیک در میدان جنگ” به کارگردانی وحید گودرزی از پاکدشت، “خانواده آقای نریمان” به کارگردانی احسان رحیمدل از پاکدشت و “اندر احوالات جنگ‌های متقارن” به کارگردانی محمد ستوده از پاکدشت نیز به نمایش درآمده اند.