مانی رسانه ManiMedia

سازمان هواشناسی کشور از احتمال وقوع بهمن خبر داد

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه-بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور در پی افزایش نسبی دما در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران احتمال وقوع بهمن در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور امروز (۲۴ بهمن ماه) آب شدن برف، جاری شدن روان‌آب و سیلاب در مسیل‌ها، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال وقوع بهمن در دامنه کوهستان‌ها و نواحی کوهپایه‌ای در مناطق مستعد در دامنه‌های البرز واقع در گیلان، غرب مازندران و شرق اردبیل تا ظهر فردا (۲۵ بهمن ماه) پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط نسبت به احتیاط هنگام تردد در جاده‌ها و نواحی کوهستانی این استان‌ها و خودداری از توقف در این جاده‌ها توصیه می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با ورود سامانه بارشی طی امروز (۲۴ بهمن ماه) بارش برف در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و فردا (۲۵ بهمن‌ماه) بارش باران در استان‌های گلستان و شرق مازندران، بارش برف در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی تا اواخر وقت فردا (۲۵ بهمن ماه) پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط توصیه می‌شود احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای، اجتناب از سفرهای غیرضروری، رعایت نکات ایمنی و تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی مورد توجه قرار گیرد و اقدامات به‌موقع در خصوص برف‌روبی در جاده‌های مواصلاتی صورت گیرد.بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور وزش باد شدید در استان‌های قزوین، البرز و تهران و به همراه گرد و خاک در استان‌های قم، سمنان، شمال اصفهان، شمال شرق مرکزی، نیمه شرقی یزد و برخی مناطق خراسان رضوی برای فردا (۲۵ بهمن ماه) همچنین وزش باد شدید با احتمال آسیب رساندن به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت به همراه خیزش گرد و خاک در استان‌های سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی کرمان برای روز شنبه (۲۶ بهمن ماه) پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی توصیه می‌شود.

* بخشدار کلاچای گفت: متاسفانه به تجهیزات برقی خسارت‌های قابل توجهی وارد شده است و سیم‌ها و کابل‌های برقی پاره شده‌اند.  مهدی خلقی  با بیان اینکه خوشبختانه تمام راه‌های منطقه باز است و از شرایط بحرانی انسداد راه‌ها خارج شده‌ایم، اظهار داشت: در حال حاضر فقط سه راه فرعی صعب العبور در منطقه مسدود است.وی با بیان اینکه از ابتدای بارش‌های سنگین برف تا کنون آب و برق نداشتیم، افزود: از آنجایی که تامین آب از پمپاژ است به برق نیاز داریم و برق هم در چند روز اخیر قطع بوده است.بخشدار کلاچای ادامه داد: نه تنها برق این منطقه بلکه برق رودسر هم قطع است و در خاموشی قرار داریم.خلقی با تاکید براینکه شرایط منطقه با توجه به استمرار نبود برق و آب بحرانی است.

توانستیم نقاطی را از طریق برق مازندران روشن کنیم اما نمی‌توانیم از رشت برق بگیریم چون برق رشت هم قطع است.وی افزود: متاسفانه به تجهیزات برقی هم خسارت‌های قابل توجهی وارد شده است و سیم‌ها و کابل‌های برقی پاره شده‌اند.بخشدار کلاچای ادامه داد: تمام راه‌ها برای کمک رسانی نیروهای خدماتی برق و آب باز است.خلقی با تاکید بر اینکه در این سرما شرایط زندگی بدون آب و برق بسیار سخت است، گفت: بدون برق نانوایی‌ها نمی‌توانند کار کنند. مردم حتی برای شارژ موبایل خود و حفظ این راه ارتباطی با مشکل مواجه هستند.وی افزود: موتور برق تهیه کردیم تا مردم نیازهای ضروری خود را از طریق آن برطرف سازند اما وضعیت منطقه همچنان بحرانی است.