مانی رسانه ManiMedia

عفو بین الملل:شرایط جسمی «آرش صادقی »جانش را تهدید می کند

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-سازمان عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان، خواهان آزادی بدون قید و شرط «آرش صادقی» زندانی سیاسی از زندان شد. این نهاد بین المللی می‌گوید آرش صادقی یک زندانی عقیدتی است که منحصرا به دلیل استفاده مسالمت آمیز از حقوق خود برای برخورداری از آزادی بیان و آزادی اجتماع و تشکل به زندان افتاده است.

سازمان عفو بین الملل روز سه‌شنبه ۲۲ مرداد، ضمن نگرانی از وضعیت سلامت آرش صادقی با انتشار یک فراخوان از مردم و فعالان حقوق بشر سراسر دنیا خواست که با نوشتن نامه‌ای به وزیر بهداشت ایران به زبان و قلم خود و با الهام گرفتن از این فراخوان نسبت به وضعیت سلامت این زندانی سیاسی واکنش نشان دهند و خواهان آزادی بدون قید و شرط او از زندان شوند.

در متن این فراخوان با اشاره به در خطر بودن جان این زندانی سیاسی آمده است که آرش صادقی زندانی عقیدتی و مدافع حقوق بشر، به شدت بیمار است و با محروم شدن عامدانه و هدفمندانه از معالجات مربوط به سرطان، که درد و رنج فراوان او را موجب شده، تحت شکنجه قرار دارد. بازوی راست او به دلیل فقدان مراقبتهای پزشکی در زندان به عفونت بعد از عمل مبتلا شده، به شدت ورم کرده، از کار افتاده، و بی‌حس شده است. این زندانی همچنین از انجام آزمایش‌های مغز استخوان، به منظور تشخیص این که آیا سرطان در بدن او پخش شده یا نه، محروم مانده است.