مانی رسانه ManiMedia

زهرا محمدی شهروند اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-زهرا محمدی، شهروند اهل سنندج، امروز دوشنبه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی از زندان سنندج آزاد شد.

خانم محمدی در تاریخ ۲ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان سنندج منتقل شده بود.هرانا افزود: امروز دوشنبه ۱۱ آذرماه ۹۸، زهرا محمدی، شهروند اهل سنندج، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی از زندان سنندج آزاد شد.آزادی موقت زهرا محمدی با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

زهرا محمدی، ۲۸ ساله، روز پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان سنندج منتقل شده بود.روز پنج شنبه ۲۳ آبان ۹۸، سازمان عفو بین الملل با انتشار فراخوانی خواستار حمایت همگانی از زهرا محمدی شده بود. در بخشی از این فراخوان با تاکید به وضعیت نامناسب جسمی و بیماری وی و همچنین عدم دسترسی به دارو در زندان، آمده بود “به گفته وی، بازجویان تهدید کرده بودند که اگر حاضر به همکاری با وزارت اطلاعات و امضای «اعترافات» از پیش تهیه شده نشود، اعضای خانواده‌اش را نیز بازداشت می‌کنند. او فقط یک بار، نزدیک به چهار ماه بعد از دستگیری و بعد از اتمام دور دوم بازجویی‌ها در دوره‌ی قطع ارتباط کامل، توانسته است با وکلای خود ملاقات کند.لازم به ذکر است زهرا محمدی، از اعضای “انجمن فرهنگی نوژین” است که در زمینه تلاش برای حفظ محیط زیست کردستان، مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع این استان و  آموزش زبان کردی فعالیت دارد.